Jednání o jeho stavbě se táhnou už pátým rokem. Na posledním jednání ale zastupitelé schválili dodatek ke kupní smlouvě, který znamená, že stavbě supermarketu konečně dali zelenou.

Nový supermarket, a to konkrétně Penny market, má vyrůst v lokalitě na Sídlišti.

Zastupitelé a dotyčné orgány 
v uplynulých letech kladli developerovi, společnosti Realsant, další a další podmínky a námitky kvůli způsobu dopravního napojení marketu na hlavní silnici v Budějovické ulici a proti kácení stromů, jež by si stavba křižovatky vyžádala, až se zdálo, že ze stavby prodejny  sejde.

Nicméně developer trpělivě tak dlouho hledal schůdné řešení, až se dopracoval k variantě, v níž splnil prakticky všechny požadavky. A tak na konci roku předložil zastupitelstvu žádost o jejich schválení. Čili dodatku č. 4 ke smlouvě o budoucí smlouvě kupní, kterým se smlouva nejenom doplňuje o přijaté změny, ale také se prodlužuje doba její platnosti.

I když to na to nejprve nevypadalo, zastupitelé  posléze úpravu smlouvy schválili.

Tu pak developer předložil k projednání vedení Penny marketu. V těchto dnech tedy pokračuje řízení k získání stavebního povolení. „Společnost slíbila, že jak získá stavební povolení, začne stavět," řekl starosta Josef Klíma.

Supermarket by měl být vybudován do roku 2014.

Více ve středečním vydání Českokrumlovského deníku.