V jejich čele stojí lídr Milan Prokeš.  Nové zastupitele představujeme v dnešním vydání Českokrumlovského deníku. 

Co říkáte výsledku voleb?

Tak pochopitelně, když jsme se v době, kdy už byly známy výsledky, sešli, všichni z naší skupiny byli nadšení. Pět mandátů, které jsme získali, je opravdu hodně a z toho je vidět, že lidé ve Velešíně chtějí změnu. A to zavazuje.

Vítězství je radost, na straně druhé, nejste tím úspěchem trochu zaskočeni?
Možná i trochu ano – svým způsobem (smích). Je vidět, že lidé si mezi kandidáty dost vybírali, díky čemuž skočil dopředu třeba Pavel Kohoutek z posledního místa kandidátky, který chtěl být spíše jenom naším poradcem. Tím se do zastupitelstva dostanou zase jiní lidé, což si myslím je dobře, neboť se začalo ubírat jednotvárnou cestou a už celkem všichni mohli předvídat, co bude a co nebude. Navíc je na mladých lidech našeho uskupení vidět nadšení a chuť pustit se do práce. Avšak je před námi volba starosty, místostarosty a komisí, takže nás čeká jednání.

Máte pět mandátů, budete požadovat starostu z vlastních řad?
Určitě chceme mít z naší strany silnou městskou radu. O postu starosty bych zatím nehovořil, jsme teprve na začátku jednání. Bereme v potaz, že nejvíce hlasů voličů získal dosavadní starosta Josef Klíma a po mně třetí nejúspěšnější byl dosavadní místostarosta Jirka Růžička. Avšak bez určitých změn se to neobejde, kdybychom je neudělali, spoustu lidí bychom zklamali.
Bude to však znamenat spoustu práce. Hlavní je, aby se zastupitelé dali dobře dohromady.
A mladí lidé v zastupitelstvu jsou také dobře, začnou získávat zkušenosti a stejně jako je tomu ve sportu, budou další generací zastupitelů.

Více ve čtvrtečním vydání Českokrumlovského deníku.