Jak již Českokrumlovský deník informoval, město totiž nechalo na travnatou plochu těsně u tohoto sídliště nainstalovat cvičební workoutové prvky pro mládež a dospělé 
s tím, že tam k tomu vznikne ještě oválná dráha pro in-line bruslení s lavičkami, a to 
v souladu s plány revitalizace sídliště, která se připravuje od roku 2009. Město ji provádí postupně.

Jenomže mnohé obyvatele sídliště v Družstevní ulici instalace čtyř cvičebních strojů nijak nepotěšila. Sepsali proti tomu petici, protože někteří z nich mají cvičební prvky de facto přímo pod okny a trpí rámusem, jenž cvičení na strojích provází. Navíc se klidným sídlištěm zvuk hodně rozléhá. A lidé se bojí, že situace bude čím dál horší, zejména o prázdninách, které jsou prakticky za dveřmi.

Své postoje přišli vysvětlit i na poslední zasedání velešínského zastupitelstva.

Jejich snaha přinesla své plody. Rada města v pondělí poměrem hlasů 3 : 2 po dlouhém zvažování situace rozhodla, že workoutové cvičební stroje přemístí do jiné lokality.

Pro to hlasoval i jeden ze zastupitelů, který byl původně rozhodně proti přesunu, Milan Prokeš. „Posléze jsem uznal, že tyto stroje ohniskem hluku opravdu jsou," vysvětloval. „Zejména ty dorazy do rámů."„Ty prvky jsou určené pro osoby starší 14 let a kolem jsou škola a školka, a je pravda, že ani já bych si tam na ty stroje před okny, kde by na mě všichni viděli, asi zacvičit nešel," dává Milan Prokeš za pravdu těm, kdo se pod petici podepsali. „Myslím, že jsme o instalaci prvků příliš rychle rozhodli, a to bez toho, že bychom to probrali s lidmi z okolí. A my nechceme nikomu znepříjemňovat život. Je to o konzultaci s lidmi."

„Z rozhodnutí rady máme radost," těší Pavla Havlíčka z petičního výboru. „Doufáme, že stroje budou přemístěny do lepší lokality, kde je nebudou mít jiní lidé přímo pod okny. Na nikoho se za ty cvičební stroje nezlobíme, prostě se to jenom nepovedlo. Okruh a lavičky tu také kvůli hluku nechceme. Ale zase to neznamená, že bychom tu všechno odmítali. Jsme pro to, aby se prostředí ve Velešíně zlepšovalo, ale ne tak, aby to někoho obtěžovalo."

„Workoutové prvky budou tedy odstraněny a přemístěny," potvrdil starosta Velešína Josef Klíma. „Zřejmě je přendáme k lokalitě u herních prvků pod poštu. O dotace tím nepřijdeme, nicméně přemístění bude znamenat vícenáklady. Připravené šlapadlo s lavičkou, které máme uloženy a byly přichystány do Družstevní ulice, dáme do jiné lokality." Náklad na workoutové hřiště činí zhruba 200 000 korun, z toho město zaplatilo 99000 korun.