Třeba kapříky, kteří se tak nastěhovali do Layrerova rybníka ve Velešíně a dalších chovných rybníků.

„Jsou to tříletí kapři od Rybářství v Nových Hradech, kteří v rybníce porostou dva roky a pak je přemístíme do revíru," vysvětloval Petr Zeman z Místní organizace Českého rybářského svazu (ČRS) Velešín. „Do Layreráku jsme nasypali 150 kilogramů kapříků, ale budeme rozvážet ještě celkem 350 kilogramů pstruha duhového. Ti půjdou do Malše a do rybníka v pstruhovém režimu v Malči."

Sportovní rybáři se také mohou těšit na sivena. Velešínsští rybáři už je mají připravené na sádkách, i když sádky momentálně rekonstruují. „Do revíru bychom měli sivena vysazovat za šest až osm týdnů," doplnil Petr Zeman.

Vysazování ryb šlo velešínským rybářům jako po másle. Byli na to totiž vybaveni novými přepravními bednami na živé ryby, které si nechali udělat na zakázku, aby pasovaly na auto, na němž je převážejí. Nové zařízení si pořídili díky dotaci z fondu MAS (místní akční skupiny) Pomalší. „A ještě stany a várnice na pořádání dětských rybářských závodů," doplnili rybáři Jaroslav Bican a Jaroslav Zeman.

Rybáři si včerejší zahájení pstruhové sezony užili. Jednak jim přálo počasí, a rybáři z místních organizací vody doplnili pstruží populací. „My jsme v sobotu dodali pstruhy do Chvalšinského potoka a do Vltavy," informoval včera Pavel Šťastný, hospodář Místní organizace ČRS Český Krumlov. „Mezi 5,5 metráku byl i metrák sivena. Zbytek byl pstruh duhák. Co se týká pstruha potočního, čtyři tisíce kusů ročka jsme nasadili do Vltavy od Rožmberka po Zlatou Korunu – to byla v podstatě náhrada od státu za škody, které nám páchají predátoři, jako jsou vydry a kormoráni."

O doplnění pstruhů se ve svém revíru pochopitelně postarali rovněž kapličtí rybáři.
„Nasadili jsme po 140 pstruzích do každého revíru," řekl Antonín Novotný, hospodář Místní organizace ČRS Kaplice.
„To znamená do pstruhových revírů Malše 4 a Malše 5."