Začíná jim tam stavební ruch, neboť město nechává dům zateplit a vymění i vytápění.
„Obyvatelé to budou muset strpět až do 7. února, kdy to má být hotové," sdělil starosta Velešína Josef Klíma. „Musíme to dělat přes zimu a budou podniknuta všechna možná opatření, aby to klienti domova nepocítili jak na teple, tak i ohledně rámusu."

Termín pro provedení prací není nejvhodnější, ale to si vyžádaly dotační tituly. Renovace domu bude stát zhruba osm milionů korun, ale s náklady pomůže dotace ze Státního fondu životního prostředí. V bytech už jsou okna vyměněna, na řadu přijdou ještě střešní okna. Střecha bude rovněž zateplena. Objekt pomůže vytápět tepelné čerpadlo a solární panely na ohřev vody.

Co se týká starého domu s pečovatelskou službou v Krumlovské ulici, který je už poměrně dlouho osiřelý, na jeho úpravu už je připraveno stavební povolení. „A chystáme dotační tituly. Bude to komunitní dům pro seniory," řekl Josef Klíma. „To znamená, že v něm budou vytvořeny společné prostory, kde se budou moci obyvatelé domu scházet."

S rekonstrukcí domu město čekalo na lepší dotační podmínky. Dům má staré základy, drží se v něm plíseň, takže se musel pořád sanovat. Zatímco nyní je v něm zhruba pět bytů, po rekonstrukci a přístavbě směrem dozadu a o něco vzhůru do výšky, se tam vejde bytů jedenadvacet. Zahrada zůstane zachována a nové parkoviště za domem, které využívají obyvatelé paneláku, bude sloužit také tomuto objektu.