Tam celý projekt představili včetně vizualizace jednotlivých typů domů.

Na Vrších na ploše o velikosti zhruba 35 000 metrů čtverečních vyroste šest dvoupodlažních viladomů, přízemní rodinné dvojdomky na klíč, samostatné domky a v sousedství paneláků ještě dva vyšší bytové domy.

Developer, kterým je společnost Tangenta České Budějovice,  přitom bude dbát na to, aby charakter výstavby zůstal typově zachován a nenarušil se vzhled celého komplexu nevhodnou individuální výstavbou.

„Lokalita Na Vrších je pro bytovou výstavbu ideální," řekl jednatel Tangenty Pavel Kubáň. „Leží v čistém životním prostředí, obyvatelé se odtud snadno dostanou do okolních větších měst. Ve městě jsou škola a školka, zdravotnické středisko, kulturní i sportovní vyžití, obchody. Tento projekt jsem sledoval od začátku a moc se mi líbil. Má hlavu a patu, a to je jedna z věcí, kterou bychom chtěli dodržet. Je třeba se přitom odrazit od panelové zóny, která tu byla v 70. až 80. letech postavena."

Proto v sousedství současné řady paneláků vyroste řada šesti viladomů, které budou tvořit  přechodnou zónu k další přízemní výstavbě. Právě od nich výstavba začne.  Podle předpokladů bude základní technické vybavení   hotové do září října.

Více čtěte v Českokrumlovském deníku ve středu 29. května.