To jsou hlavní cíle Technického a vzdělávacího konsorcia při VŠTE, které na konci dubna založila Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín společně s Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích a s několika dalšími odbornými jihočeskými středními školami.

Jak uvedl ředitel velešínské střední odborné školy Milan Timko, hlavní vizí je, že žák, který se na základní škole rozhoduje o své další budoucnosti, může díky této kontinuitě a perspektivě odborného vzdělávání počítat s tím, že po naší střední škole plynule naváže ve svém oboru na studium na vysoké škole. Pokud tedy bude mít vysokoškolské ambice. Jihočeské školy tak dokáží díky vzájemné spolupráci vyprodukovat velmi kvalitní odborníky, kteří budou na nástup do své profese dlouhé roky systematicky připravováni.

„Rozhodně je to přínos pro odborné školství jako takové," věří Milan Timko. „Jde nám o to, aby žák věděl, že když se dá na svoji dráhu odborného vzdělávání, tak že má budoucnost zajištěnou. A to se týká i finální tečky, kterou je pracovní pozice v oboru."

Podle Milana Timka žák zažije velmi plynulý přechod ze středoškolského studia na vysokoškolské. Jednoduše řečeno, začne vyloženě tam, kde maturitou skončil. „Také nám jde o to, aby i ti nejlepší studenti z jižních Čech neutíkali do jiných krajů, což se bohužel často stává," dodal Milan Timko.