Hlavním hřebem celého velikonočního programu bude výprava lišáka Foxe. Maskot areálu Lipno se na svou sváteční cestu vydá na Bílou sobotu 8. dubna ve 13 hodin a postupovat bude přes několik stanovišť rozestavěných po celém areálu. Začátek trasy je umístěn na náměstí před hotelem Element, pokračovat se bude třeba před restaurací Stodola, cukrárnou Povidloň a zavítá se až pod unikátní Stezku korunami stromů. close Areál Lipno nabídne od Velikonocích zábavu pro děti i dospělé. info Zdroj: Rodinný areál Lipno zoom_in Areál Lipno nabídne od Velikonocích zábavu pro děti i dospělé.

Pro každé dítě do patnácti let, které se na zábavné a napínavé putování vypraví, bude připravena hrací karta, která umožní vychutnat si velikonoční dobrodružství naplno. Tím ovšem velikonoční program ani zdaleka nekončí. Nachystány budou také sladké dílničky s cukrárnou Povidloň, samozřejmě nebude chybět pletení pomlázek a další tvoření typické pro velikonoční svátky. I letos si v cukrárně pečlivě vyhráli s přípravou velikonočních pochoutek, které k začátku dubna neodmyslitelně patří. Na výběr bude tradiční mazanec nebo beránek, specialitami jsou vejce na hniličko složené z jogurtového mousse s meruňkovým pyré, kakaovým piškotem a mléčnou čokoládou a čokoládové kraslice s překvapením z mléčné nebo bílé čokolády plněné sněhovými pusinkami.

Nemusí však zůstat jenom u sladkostí. Báječný gastronomický zážitek si odnesete z restaurace Stodola, kde na vás čeká také speciální menu. Od 7. do 10. dubna si kromě stálé nabídky můžete vybrat také z jehněčích specialit, zelných salátů a dalších velikonočních pokrmů. To ale není vše. Po zimním spánku se znovu můžete ubytovat v jednom z nejlepších kempů v okolí lipenské přehrady – kempu Modřín. Ten se otevírá již ve čtvrtek 6. dubna.