Postupná renovace sportovního areálu s plochou ke slunění a možností koupání dál pokračuje. Loni se odehrála první etapa úpravy areálu, která se letos na jaře završuje posledními terénními pracemi.

Pracovníci kaplických technických služeb nyní upravili plochu kolem občerstvení a okolo beachvolejbalových kurtů. Ještě dokončí chodníky, zejména obrubníky kolem nich. Tím by měl areál získat ucelenou podobu.

„A momentálně připravujeme rekonstrukci velikého bazénu,“ informoval místostarosta Kaplice Libor Lukš. Odsouhlasili ji na svém posledním zasedání zastupitelé města poté, co zhlédli místostarostou připravenou prezentaci, díky níž mohli porovnat tři zrekonstruovaná koupaliště v okolí. A tov Borovanech, Horní Stropnici a Prachaticích.

„A na základě toho porovnání jsme vybrali, jakou cestou bychom chtěli jít při rekonstrukci bazénu. Zvolili jsme současně i tu nejekonomičtější variantu z hlediska následných provozních nákladů,“ řekl Lubor Lukš. „Rozhodli jsme se pro řešení, které vychází z příkladu Horní Stropnice.“

To znamená, že bazén bude tvořit betonová vana s folií nebo bez ní, to se ještě ukáže. Zdrojem vody bude i nadále řeka Malše. Čištění vody zajistí filtrace a chemické postupy, aby i v Kaplici byla v bazénu modrá průzračná voda.

„Ovšem současný bazén zaujímá obrovskou plochu, tu průzračnou vodu bude mít tedy jenom část bazénu,“ upřesnil místostarosta. „Projektant proto vymýšlí, jak by bylo možné využít bazén celý.“ Bazén by měl mít tři zóny: plaveckou, pro neplavce a pro atrakce. Projekční kancelář zpracovává studie a v pondělí je radním představí. „Letos během letní sezóny ale ještě pojede koupaliště ve stejném režimu jako loni,“ připomíná Libor Lukš.

Plavci si tedy znovu užijí nové nafukovací atrakce, které město zakoupilo už loni. Po rekonstrukci bazénu k nim možná přibudou některé další.

„Jde ale hlavně o to, aby pak každý našel v bazénu takové vyžití, jaké mu vyhovuje,“ uzavřel Libor Lukš. „Kaplice by se tak mohla stát i atraktivním místem pro návštěvníky.“