„Krásná voda, loni byla při zahájení provozu studenější,“ pochvalovala si Petra Zemanová-Votýpková, první návštěvnice letošní letní sezóny na plovárně ve Větřní, když si v prázdném bazénu zaplavala. „Chodívám sem pravidelně dopoledne, to si člověk opravdu pohodově zaplave. Vlastně se divím, že tu jsem sama.“

Koupaliště ve Větřní.
Koupaliště na Krumlovsku se mění v letní kulturní scény. Přijede třeba Krampol

Předpověď počasí o víkendu slibuje teploty nad 20 stupňů, v neděli dokonce 24 °C, a tak bude plavců rychle přibývat. Občerstvení v areálu plovárny bylo první den sezóny zavřené, provozovatel ho otvírá až s vyšším počtem návštěvníků. „Krytý bazén a sauna mají v době, kdy je venkovní koupaliště otevřené, odstávku, personálně pokrývám buď jedno, nebo druhé,“ vysvětlil Petr Homer, strojník a plavčík v jedné osobě.

Koupací sezónu zahájilo i Koupaliště Kaplice, první plavci si užívali přírodního bazénu s vodou o teplotě přes 20 °C, zatímco malé děti lákalo hlavně kruhové brouzdaliště. „Dokončili jsme novou chill-out zónu, která je primárně určená na večerní akce nebo na firemní večírky,“ přiblížil jeden z provozovatelů koupaliště Marek Malický. Na koupališti je i nová nafukovací trampolína, kterou hned po otevření obsadila omladina.

Vstupné na přírodní koupaliště v Kaplici je zdarma, ve Větřní zaplatí dospělý za celý den (od 10 do 20 hodin) 100 Kč, děti od 3-15 let a ZTP 80 Kč. 

Krumlovský krytý bazén při venkovních teplotách nad 25 stupňů otvírá venkovní terasu u malého i velkého bazénu ke slunění, pravidelná odstávka je naplánovaná od 21. 8. do 4. 9. Velký bazén je otevřený ve všední dny od 6 do 8 hodin a poté zhruba od 12 do 21 hodin, v pondělí je zavřeno. O víkendech má otevřeno od 13 do 21 hodin. Podrobnosti najdete na webu bazénu