Nejoblíbenější kantor roku pro Českokrumlovsko je již znám. Nejlepší učitelkou  se včera, tradičně na Den učitelů, stala Martina Soukupová ze Základní školy ve Větřní.

Nebylo to její první vítězství, nejlepší učitelkou se stala již v roce 2011. „Byla jsem překvapená, že jsem vyhrála. Snažím se být k dětem milá a spravedlivá, takže si vážím toho, že to děti dokážou ocenit," říká  Martina Soukupová

Letos českokrumlovský dům dětí a mládeže, který  anketu každoročně vyhlašuje ke Dni učitelů, organizoval hlasování trochu jinak. Žáci nominovali učitele  prostřednictvím školních parlamentů. Učitelé, kteří od dětí a studentů získali nejvíc hlasů, postupovali do finálního hlasování na webových stránkách domu dětí a mládeže  (DDM).

Jednou z hlasujících pro vítěznou paní učitelku byla čtrnáctiletá  Eliška Kochová: „Paní učitelku už máme třetím rokem jako třídní a je naprosto skvělá a hrozně hodná. Proto jsme pro ní hlasovali."
Podobně hovořila také čtrnáctiletá Eliška Rozehnalová: „Hlasovala jsem pro ni, protože je prostě nejlepší učitelka a hlavně nejlepší učitelka na matematiku."

Martina Soukupová se stala drtivou vítězkou s velkým náskokem, osmdesát procent hlasů bylo právě pro ni.
„Anketu o Nej učitele roku uspořádáme i příští rok, proto neváhejte a přihlaste pak do ní své oblíbené kantory," vybízí mládež pracovnice DDM Denisa Sedláčková.

Autor: Václav Matoušek