Známé tváře a úspěšní sportovci přijeli i letos předat své zkušenosti z tréninků a závodů na Lipno Sport Fest, kde si malí i velcí celý týden mohli vyzkoušet jak tradiční sporty, jako volejbal, běh či plavání, tak ty méně známé, třeba travní lyžování nebo workoutové zdolávání překážek. „Byl to jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší Lipno Sport Festival v jeho historii,“ svěřila se olympijská vítězka a jihočeská rodačka Kateřina Neumannová. „Vzhledem k době, která mu předcházela, se povedl nad očekávání dobře. Byla tu spousta českých rodin s dětmi, které chodily pravidelně sportovat, a to je to, proč to děláme.“ Už teď se těší na jubilejní desátý ročník, do jehož příprav se co nevidět vrhne.

Fair play na závěr

Do závodu dračích lodí nastoupilo 24 týmů. Kromě pádlování se utkaly i v běhu a do velkého finále postoupily tři nejlepší dětské, čtyři dámské a čtyři mixové týmy, které vypluly na trať jako poslední.

Právě mixy si pro diváky připravily překvapení. Finále se jelo na okruhu kolem dvou bójek, výhodu měly lodě ve vnitřní dráze (v rozjížďkách se nestartovalo hromadně). Posádky se ještě před startem dohodly, že za druhou bójkou zastaví a utkají se až v závěrečném rovném úseku ve sprintu. „Holky se tam dost pobily, mají rozmydlená pádla a narazily i do zadku lodi,“ vysvětlila Martina Pencová z vítězného týmu CB Dragons Máš hlad? „Náš závod, ten byl úžasný, parádní fair play! Pro mě to bylo nejlepší překvapení dnešního dne!“