Převoz využívají jak místní, kteří bydlí na opačném břehu anebo jezdí z levého břehu za prací do Rakouska a Německa, tak lyžaři. Na Hochficht to je z Horní Plané přes vodu necelých dvacet kilometrů, po silnici kolem Lipna skoro čtyřicet.

Za časného rána nasednou převozníci do provizorního ledoborce Bafala, malé výletní lodi, která kotví vedle přívozu, a pustí se do rozbíjení ledu, který se v plavební dráze během noci vytvoří.

Přívoz jezdí z Horní Plané každý den v 6.25, pak v 7 hodin a pak vždycky v půl. Poslední plavba je v 19.30. Z Bližší Lhoty na opačném břehu vyjíždí vždy o pět minut později.

„Je hodně studená voda, a tak to zamrzá rychle. Dneska ráno bylo minus osm, byli jsme tu už v půl páté,“ říká, když sedí za pákami převozní lodi, kapitán Marcel Lorenc. „Led měl centimetr až dva, byla ho souvislá vrstva. Malou lodí ho rozbijeme a velkou pak dráhu vyčistíme, s její pomocí tříšť naženeme do strany a pod led.“

„Já si musel pořádně přivstat, vstával jsem ve čtyři, dojíždím do Horní Plané z Nové Pece,“ potvrdil Jaroslav Boháč, který zatím pracuje na pozici lodníka, ale chystá se na kapitánské zkoušky.

Dráhu převozníci udržují širokou několik desítek metrů, dočišťují ji i při každé další plavbě.

„Včera byla dráha ještě užší než dnes, klukům nefoukal vítr a dělalo se hodně ledové tříště,“ dodává kapitán. „Ale jakmile přijdou větší mrazy, lodě z vody vytáhneme, abychom je nepoškodili.“

Zatím ale předpověď naznačuje, že mráz až do poloviny ledna neuhodí.

Volná hladina přináší užitek i vodnímu ptactvu, které se k hornoplánskému přívozu slétají a krmí se tam. Potkáte tam labutě a kachny, ale třeba i kormorány.