Stromy, které městu po říjnové výzvě nabídli občané, totiž nesplnily přísná estetická kritéria. Na rozdíl od čtrnáctimetrové pětadvacetileté jedle bělokoré, která vyrostla na plantáži vánočních stromků Lesů města Český Krumlov a je na ní opravdu radost pohledět.

„Městské lesy si letos zároveň připomněly pětadvacet let od založení společnosti, a právě tehdy byla také založena plantáž vánočních stromků, kde byla zasazena ona překrásná jedle,“ dodává Miroslav Štoll, jednatel Lesů města Český Krumlov.

I letos strom na nákladní auto s hydraulickou rukou naložil velký jeřáb. „Všechno proběhlo hladce a bez problémů,“ svěřil se řidič náklaďáku Martin Smoleňák. „Dělám v oboru už léta a vánoční strom nevezu poprvé. Zrovna minulý týden jsme vezli stromek i do Rožmberka nad Vltavou. Tam se to ale obešlo bez jeřábu. Já ho hydraulickou rukou napřed chytil, pak ho skáceli, pomaličku jsme ho spustili, aby se nepolámaly větve, a naložili na auto."

Co se krumlovského stromu týká, setkání občanů s jeho slavnostním rozsvícením se koná o první adventní neděli, 1. prosince 2019, od 16.30 na náměstí Svornosti.