Po závodě si závodníci mohli vylepšit čas. Kdo si dal malé pivo, odečetla se mu půl minuta, za koupel v rybníce měli další minutu k dobru.

Ale jelikož odpoledne byly, navzdory sluníčku, jen tři stupně nad nulou a ještě ráno ve vodě plavaly krystalky ledu, do vody si troufli jen někteří.

Mezi nimi byli i Antonín Patč. Připojil se k němu i jeho syn, Tonda mladší, který běžel dopolední rodinný běh. "Bylo to hrozný, ale dal jsem to!" svěřil se Toník, když vylezl ze studené vody.

"Ale jakmile jste venku, je to hned lepší, to se člověku udělá krásné teplo," liboval si tatínek.

První oficiální ročník Krumlovské 11 byl věnován na podporu sociální služby Osobní asistence, která ve městě už deset let pomáhá dětem se zdravotním postižením a seniorům. Osobní asistenci provozuje obecně prospěšná společnost ICOS Český Krumlov, o.p.s.

Asistence vyjde na pět milionů korun ročně, pouhou pětinu z této částky pokryjí státní příspěvky na péči, zbytek se musí poshánět formou dotací či darů. Kolik se vybralo na Krumlovské jedenáctce, zatím jasné není.

"Vybírali jsme zápisné, tím se ale pokryly náklady na nedělní závod, ale zároveň jsme dostali finanční dary od sponzorů i drobných dárců, peníze šly i z prodeje triček a dalších drobných předmětů," vysvětluje Tomáš Zunt, ředitel ICOSu. "Výsledky bychom měli znát tak v polovině týdne."