Houbové slavnosti

Kdy: 8. srpna od 8 h

Kde: Areál náměstí, Stachy

Za kolik: Zdarma

Nenechte si v sobotu 8. srpna ujít Stachovské houbové slavnosti, které se budou konat v areálu náměstí ve Stachách. Už v 8 h se můžete vypravit do lesa s mykologem. Mezi 10. a 17. h si prohlédnete výstavu hub, ochutnáte dobroty z hub a zakoupíte si lesní plody. S mykologem se bude besedovat v 11 h. Odpoledne se můžete těšit na hudební doprovodný program. V 15 h začne dětská diskotéka. V 17 h zahraje kapela Jeremi Juke Box. Vstup zdarma.

Irena Budweiserová zazpívá v rámci oslav Madony

Kdy: 7. srpna

Kde: Kostel Nanebevzetí Panny Marie Trhové Sviny

Za kolik: 200 Kč

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Trhových Svinech vystoupí v pátek 7. srpna od 20 h Irena Budweiserová. Koncert se koná u příležitosti oslav 500 let trhovesvinenské Madony. Vstupné na místě 200 Kč.

Sluha Jeeves pomůže a poradí na zámku v Blatné

Kdy: 8. srpna od 20.30 h

Kde: Zámek Blatná

Za kolik: 300 Kč

Důvtipného sluhu, anglického Jeevese podle knihy P. G. Wodehouse, jímž se nechal inspirovat Zdeněk Jirotka, uvidíte na zámku Blatná. Jihočeské divadlo místo na otáčivém hledišti v Krumlově, které se opravuje, hraje v létě na hradech a zámcích. V sobotu 8. srpna přiveze do Blatné komedii Zavolejte Jeevese s Pavlem Oubramem v hlavní roli. Začíná se ve 20.30 h. Představení se koná pod širým nebem. Vstupné 300 korun.

Dobronická pouť

Kdy: 8., 9. srpna

Kde: Dobronice u Bechyně

Za kolik: Zdarma

Tradiční pouť se koná v neděli 9. srpna v Dobronicích u Bechyně. O den dříve pořádá Sbor dobrovolných hasičů taneční zábavu s kapelou Kocour.

Dechovky na náměstí

Kdy: 8. srpna

Kde: Chlum u Třeboně

Za kolik: Vstup volný

Odpoledne s dechovkou navštívíte v sobotu 8. srpna na náměstí v Chlumu u Třeboně. Od 15 h Kubatova dechovka a Šlágr parta. Vstup volný.

Na správné adrese v Nesměni

Kdy: 8. srpna

Kde: Nesměň, pergola

Za kolik: 50 Kč

Francouzskou divadelní komedii Marca Camollettiho Na správné adrese uvidíte v sobotu v Nesměni. Pod pergolou bude hrát Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice. Přijďte v 19 h. Vstupné 50 Kč.

Olympic to rozjede v Hořicích na Šumavě

Kdy: 8. srpna

Kde: Hořice na Šumavě, amfiteátr

Za kolik: 590/650 Kč

V Hořicích na Šumavě v amfiteátru zahraje v sobotu 8. srpna rocková legenda, kapela Olympic. Jako předkapela vystoupí Pavel Sedláček se svou skupinou Cadillac. Koncert začíná v 19 h. Vstupné na místě 650 Kč, v předprodeji 590 Kč.

Formanská jízda

Kdy: 8. srpna

Kde: Vesce u Soběslavi

Za kolik: Zdarma

Na sobotní Formanskou jízdu v obci Vesce u Soběslavi zve soukromý chovatel Radek Žák. Ta se zde koná už po sedmnácté. Na programu budou disciplíny vozatajský parkur, ovladatelnost s kládou a těžký tah. Prohlédnete si výstavu veteránů. Děti se svezou zdarma. Akce začíná v 9 h. Vstup zdarma.

V Pasekách se utkají hasiči

Kdy: 8. srpna

Kde: Paseky

Sbor dobrovolných hasičů Paseky pořádá druhý ročník soutěže Pasecká šedesátka. Závodníci se utkají v disciplíně běh na 60 metrů s překážkami, a to v kategoriích přípravka a mladší a starší chlapci a dívky. Soutěž se uskuteční v sobotu 8. srpna od 11.45 h na louce u rybníku Starák v Pasekách.