Vinobraní na Tramíně tradičními a ekologickými postupy.Viničky v Českém Krumlově se mají k světu. Ranější vinné hrozny na zámku a terasách u domku E. Schieleho sice letos „sklidily“ vosy, ale vinnou révu v klášterní zahradě na Tramíně se před nimi podařilo ochránit.

„Myslím, že odběr Solaris bude plný, kulatý, voňavý,“ zhodnotil Miroslav Valha. „Víno na Tramíně bylo trochu ohroženo suchem, ale nakonec dozrálo v plném zdraví.“

Českokrumlovské víno zájemci opět ochutnají na Festivalu vína, který vypukne v říjnu. Vzorek z vinice vlevo v klášterní zahradě naměřil cukernatost 23,5 a vzorek z pravé vinice 25 °NM, takže pěstitelé doufají, že výsledkem bude pozdní sběr.

„Letos pro vás máme novinku,“ doplnil Pavel Fučík. „Uděláme první českokrumlovskou grappu. Takže zužitkujeme i matoliny. Už máme domluvené jejich pálení.“

Sběr hroznů je vždy předzvěstí blížícího se Festivalu vína v Českém Krumlově. Festival vína, který pořádající Sdružení cestovního ruchu Českých Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond zahájí 18. října, letos nabídne 33 akcí, kterých se zúčastní na 130 vinařů.