Příjemná sněhová nadílka uvedla konečně do pohybu i převážnou většinu vleků malých sjezdovek. Zatímco Lipno a Věžovatá Pláně díky umělému zasněžování jedou už dlouho, v neděli poprvé ožily svahy v Brloze a ve Chmelné.

Ve Chmelné se o sjezdovku starají místní dobrovolní hasiči. „Už v sobotu jsme se začali malinko připravovat. Sněhová nadílka ale byla ještě přece jenom menší. Jenomže do nedělního rána napadlo opravdu spoustu sněhu, takže jsme vlek mohli rozjet,“ řekl starosta Sboru dobrovolných hasičů Chmelná Josef Šandera.

Hned v neděli se pak sjezdovka mohla pochlubit poměrně slušnou návštěvností. „Jsme za to samozřejmě rádi, protože poslední tři roky nám nepřály. Bohužel se tu nelyžovalo.“

Hasiči z Chmelné se o sjezdovku starají už od roku 2000. Kopec dlouhý 350 metrů nevyhledávají pouze lidé z Křemežska. Zalyžovat si přijíždějí i sportovci například z Českých Budějovic. „Jezdí hodně Budějovičáků, kterým se nechce až na Lipno,“ řekl Šandera.

Zprovoznit svůj kotvový vlek, který je dlouhý 450 metrů, se chystají i členové TJ Sokol Křemže. „V Podlazí na Křemežských loukách leží 25 centimetrů sněhu,“ sdělil včera Josef Šandera.

„O spuštění se ještě musíme domluvit se Správou CHKO, ale počítáme, že v sobotu odstartujeme lyžování. Svah bude určitě připraven, stejně tak prohrnutá cesta k vleku,“ ujistil.

Na Křemežských loukách se pak bude lyžovat jenom o víkendech vždy od 10 do 16 hodin, přičemž za lyžovačku od 10 do 13 hodin dají lyžaři 30 korun a stejně i za odpolední lyžovačku.

Parkoviště pod vlekem bude nevelké, další možnost, kde ponechat auto, je na parkovišti pod lanovkou na Kleť.

Zuzana Kyselová, Václav Votruba