Když se k tomu připočte kondenzovaná pára ve světlech zapuštěných do okolní dlažby, světlech, která by měla být podle norem voděodolná, nebo stále prázdná nádrž samotné kašny, je i laikovi jasné, že tady není něco v pořádku.

Jak už Deník několikrát informoval (například 3. dubna 2011), problémy s nefunkční a přitom opravenou kašnou se táhnu z různých důvodů dva roky. Město, ale i dodavatel mají na věc diametrálně odlišné názory a bez nadsázky se dá říci, že každý tvrdí něco jiného. Aktuální pohled na vlastní oči do nitra šachty ale ukazuje, že ačkoliv převzalo město zrekonstruovanou stavbu s dodatkem bez závad, věci se vyvinuly jinak.

Na den s datem čtvrtého dubna stanovil Český Krumlov dodavatelské firmě, která před dvěma lety rekonstruovala kašnu na náměstí, aby nastoupila k opravám poruchových nebo nefunkčních částí stavby. Nestalo se tak, firma reklamace stále odmítá a tak přikročilo vedení města k dalšímu plánovanému kroku, kašnu opraví za vlastní peníze.

„Ještě do konce tohoto týdne mají specializované firmy možnost přihlásit se do výběrového řízení na opravu instalační šachty,“ potvrdila včera mluvčí radnice Jitka Augustinová. Pokud bude výběrová komise rozhodovat rychle a pokud se různé termíny vázané na výběrová řízení neprotáhnou, může vítěz teoreticky začít opravovat kašnu už v červnu letošního roku.

Dalším krokem, který pak radnice zvažuje, je podle starosty Dalibora Cardy možnost soudního sporu, ve kterém by se peníze, které nyní musí investovat do oprav už opraveného, mohlo pokusit vysoudit pravděpodobně na dodavatelské firmě. Podle některých odhadů by to mělo být až tři sta tisíc korun.