Chvalšinská v Českém Krumlově je však stále neprůjezdná. „Hned jak voda dostatečně klesne, zahájí tam silničáři úklid nánosů," řekl v neděli v noci ředitel Hasičského záchranného sboru v Českém Krumlově Pavel Rožboud. „Ovšem takový pokles v noci nenastane."

Povodí Vltavy se snaží držet průtok ve Vltavě v Českém Krumlově na 280 až 290 kubíkách, protože potřebují z přehrady nějakou tu vodu odpustit.

Českokrumlovští hasiči k večeru také zkontrolovali rybníky na Prachaticku, jež by v případě prasknutí hráze ohrozily Křemežsko. „Je to dobré," informoval Pavel Rožboud. „Přítok do rybníka s narušenou hrází se zastavil a potok už neteče do rybníka, ale okolo něho." Trhlinou v hrázi voda volně vytéká. Rybník se totiž musí vyprázdnit.

Ve 20 hodin zasedl v Českém Krumlově krizový štáb, ve stejnou dobu i krajský krizový štáb. Bylo rozhodnuto, že Povodí Vltavy bude v Českém Krumlově udržovat již zmiňovaný průtok. Může trvat tři až čtyři dny.

Od 20 hodin hejtman vyhlásil stav nebezpečí na celém území Jihočeského kraje.  Ten hejtman vyhlašuje při bezprostředním ohrožení životů, zdraví, majetků a životního prostředí v případě dosažení III. stupně povodňové aktivity na Vltavě, Malši a dalších řekách. Stav nebezpečí vyhlásil ve všech obcích a městech na Českokrumlovsku.

Jinak informační linka povodňové komise Český Krumlov pro občany je 380 766 333. Na ní zájemci dostanou informace o aktuálním stavu. V případě akutního ohrožení volejte linku městské policie 156.

O velké vodě na Českokrumlovsku čtěte v pondělí v Českokrumlovském deníku.