Pod vdou je část Dobrkovic také domy v Rybářské ulici. Dopravu na Chvalšinské odklánějí policisté, stejně jako z druhé strany směrem od Kájova u křižovatky na Chvalšiny. Chvalšinská se změnila v řeku, která se stáčí pod zámek i na druhou stranu do sportovních areálů u zimního stadionu. "Dál je to ještě horší," říkali policisté, kteří auta směrem do K8jova nepouštěli. "V Dobrkovicích j evíc než metr vody," dodali.

Polečnice se pod mostem u Bějovické brány změnila v běsníci tok, který se po sklaiskách řítí všude, kudy to jen jde. Nově udělaný chodník v zahradé pod zámkem včetně nových laviček je komplet pod vodou. Jenom lampy koukají z vody ven.

Vzhledem k neustávajícím a vydatným srážkám zasedala v neděli 2. června ráno  Povodňová komise Jihočeského kraje s cílem vyhodnotit situaci a přijmout nezbytná povodňová opatření.

„Profesionální složky Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje byly nasazeny v plné pohotovosti již v noci, na mnoha místech navíc pomáhají dobrovolní hasiči. K osmé hodině ranní bylo na území Jihočeského kraje vyhlášeno 21 třetích povodňových stupňů. Na  přehradách v Husinci a Římově byl preventivně zvýšen odtok na maximální hodnoty,  Rybářství Třeboň začalo s upouštěním rybníků již v pátek. Největší plochy rybníků Rožmberk a Bezdrev mají dostatečnou retenci (zásobní prostor), nicméně očekává se kulminace stavu na Lužnici a Nežárce a rybnících na Novohradsku. Plné jsou již rybníky Horusický a Bošilecký," upřesnil jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Zvýšená pozornost je nyní věnována sledování stavu ve Veselí n. L.,  Smutné, Bechyni, Husinci, Žimuticích, Bečicích a Dobřejovicích, na několika místech museli být lokálně evakuováni místní obyvatelé. Prasklá hráz způsobila materiální škody ve Stoklasné Lhotě. V Táboře byla řízeně částečně prokopána umělá hráz v rybníku Jordán. Na přehradě v Husinci bude postupně zvyšován odtok s využitím mimořádných manipulací tak, aby se minimalizovalo poškození majetku pod přehradou.

Kvůli zaplaveným územím bylo uzavřeno 27 úseků silnic (v oblastech Ševětín, Borek, Č. Krumlov, Kájov, Sepekov, Lety, Mladá Vožice, Planá n. L). Jejich přesný seznam je na webových stránkách Policie ČR - http://aplikace.policie.cz/dopravni-informace. Zatím se neobjevily žádné požadavky na nasazení techniky, kterou disponuje Armáda České republiky.

Povodňová komise zasedne znovu v 16 hodin odpoledne v Krizovém centru Jihočeského kraje v budově KÚ U Zimního stadionu.

Vlivem popadaných stromů a naplaveného bahna nejezdí v neděli vlaky na jihočeských tratích. Potíže vzniky na úsecích tratí Volary - Číčenice, Rybník - Lipno nad Vltavou, Veselí nad Lužnicí - Lomnice nad Lužnicí, Čemeřice - České Budějovice. Pod vodu se dostala vlaková stanice Ražice, která je železniční křižovatkou. Tam všude dráhy ráno zavedly náhradní autobusovou dopravu. Železničáři a hasiči pracují se na odstranění s tím, že kolem poledne, případně kolem 13 hod. by tratě měly být opět průjezdné.

Na některých místech  technici společnosti E.on evidují pády stromů z důvodu podmáčení terénu. Aktuální situace na povodněmi postiženém zařízení:

Oblast Táborska -  vypínání sítí nízkého napětí v blízkosti vody, problémy na horních tocích.

Oblast Českobudějovicka -  vypnuty 4 trafostanice, před vypnutím je trafostanice zásobující obchodní středisko TERNO a okolní supermarkety.

Oblast Českokrumlovska - zaplavení kolektoru v Č. Krumlově, přerušení dodávek plynu pro cca. 80, vypínání linek nízkého napětí v chatových oblastech a v blízkosti vody.

Oblast Písecka – v současné době vypnuto 6 trafostanic, vypínání linek nízkého napětí z důvodů pádů podmáčených stromů.

S vodou se potýkají také Kapličtí. V Malši v Kaplici ve 12 hodin teklo 100 kubíků vody, v Ličově kolem 75 kubíků. To je polovina toho, co v roce 2012. V současnosti je nejritičtější místo u rybárny. Pokud voda stoupne ještě o půl metru, hrozí zaplavení celého Bělidla. Očekává se, že voda bude kulminovat mezí 15. a 17. hodinou.