V 8 hodin se znovu otevřely volební místnosti. Voliči do nich mohou dorazit až do 14 hodin, potom se začnou sčítat hlasy.

13.50: Jedna z nejmenších obcí na Českokrumlovsku, Chlumec, se pyšní volební účastí ve výši 62 procent. "Je to volební účast nižší. My jsme tady zvyklí i na devadesátiprocentní," okomentoval to předseda volební komise Tomáš Nix. "Máme 70 voličů, z toho 44 jich přišlo."

12.48: Slabý zájem o krajské a senátní volby se projevuje také ve Frymburku. Z 1040 oprávněných voličů se jich dostavilo necelých tři sta. "K tomu jsme měli na voličské průkazy dvakrát senát a čtyři až pětkrát do kraje," upřesnil předseda komise Václav Liebl. "Lidi tyto volby většinou netáhnou. A za týden, až bude další kolo senátních voleb, to bude ještě slabší." Také tady pár lidí přišlo s řidičskými průkazy místo občanskými. "Také musíme lidem vysvětlovat, zejména těm starším, jak volit do senátu a jak do kraje," dodal Václav Liebl.

12.26: Volby nikdy nevynechá Karel Poláček z Českého Krumlova. "Byl jsem odvolit už včera," říká. "Vybrat si kandidáta do senátu nebylo obtížné, vybral jsem si toho, kterého dobře znám. Výběr pro kraj už byl složitější." Co by rád uvítal, aby vedení kraje vylepšilo? "Uvítal bych uskutečnění projektu cyklotrasy z Vyššího Brodu do Českého Krumlova, to se mi zdá jako zajímavé téma. Pak pochopitelně dálnice, ale to je tak letitý problém, že jeho vyřešení už se nedožiju."

12.02: Na volební účast ve výši 20 procent to vidí volební komise na obecním úřadě v Benešově nad Černou. "Zatím se dostavilo kolem 240 lidí z 968," sdělila zapisovatelka Markéta Gubaniová. Tři lidé, chalupáři, přišli odvolit s voličskýmu průkazy, dva volili pouze do kraje a jeden do senátu. Přišlo také pět šest prvovoličů a ti si po odvolení odnesli malý dárek. "Dva prvovoliči strávili za zástěnou půl hodiny, než si vybrali," říkala Markéta Gubaniová s úsměvem. "Z legrace prvovoličům dáváme za odměnu malou čokoládku nebo lízátko." Včera přišel komisi také  rozveselit volič mírně pod vlivem alkoholu, ale byl milým a vítaným zpestřením v době, kdy nikdo nechodil. 

Dnes patří Benešov setkání krajanů, které doprovází atraktivní program. Volební komise doufá, že z toho také budou něco mít, a snad se jim podaří stihnout vystoupení folklorních souborů z Rumunska. "To záleží na tom, jestli se nám do té doby podaří sečíst hlasy," podotkla zapisovatelka. 

11.15: V Dolním Třeboníně na volebním okrsku na obecním úřadě dosáhla volební účast třiceti procent. Celkem má 900 voličů. Také tady lidé volí víc do kraje, než do senátu, ale rozdíl není příliš velký. "Potěšující je, že letos chodí volit honě mladých," shodli se členové komise. Včera se dva voliči nezávisle na sobě museli vracet. Chtěli se totiž u voleb prokazovat řidičským průkazem. Oba přišli znovu s občankou, jednomu z nich se to podařilo ještě těsně před 22. hodinou a před uzavřením volební místnosti. 

10.35: V Přídolí se dostavilo k urně na Úřadu městyse do této chvíle více než sto voličů. "To je asi pětina," řekla Marie Pavlisová z komise. "Dnes chodí lidí víc než včera," míní. V Přídolí zatím lidé volí stejně do kraje i do senátu

10.15: Voliči větřínského volebního okrsku č. 1 míří na jiné místo než dřív. Bývalý internát mládeže, kde vždy volební místnost bývala, obec změnila za místnost v budově K Bazénu. "Jsme v bývalé lékárně, je to tu menší, ale rozhodně lepší," konstatovala zapisovatelka Eva Mestančíková. "Lidé přicházejí rovnoměrně, volební účast momentálně činí 13 procent pro volby do kraje, 11 procent pro volby do senátu. Teď po ránu lidé přicházejí hodně." Do tohoto volebního okrsku spadají také romští obyvatelé z dolní části Větřní. "Pár Romů volit přišlo, ale hodně málo."

9.45: Pěkný zážitek mají návštěvníci volebního okrsku č. 15. Proto tam rády chodí celé rodiny. Volební místnost je totiž v Novém Spolí v myslivecké Sojkovně. Momentálně tam volební účast dosahuje 25 procent. Zdi místnosti jsou plné obrázků zvěře a voliči se mohou kochat mysliveckými trofejemi. Dá se říci, že i volební komise je myslivecká, stejně tak předsedou je myslivec. "Máme tu krásně  roztopený krb, takže je tu chvílemi jak v sauně," smál se zapisovatel Jan Sommer. "A každý, kdo přijde, dostane od předsedy myslivecký pozdrav."

9.40: Vrátili jsme se do vyšebrodského volebního okrsku na radnici, abychom zjistili, jak se situace vyvíjí. Lidé pořád přicházejí volit, takže účast je docela dobrá. "Máme asi 17 procent voličů," sdělila předsedkyně komise Hana Koršalová. Ani sem žádný člověk s voličským průkazem nezavítal."

9.15: Rožmberk nad Vltavou je plný vodáků, které čeká start Krumlovského vodáckého maratonu, nicméně do volební místnosti žádný z nich nezavítal. "Nikoho s voličským průkazem jsme tu neměli," přitakal Antonín Mrázek z volební komise. Místní komise je celá nová, tvoří ji samí nováčci. S návštěvností voličů jsou docela spokojeni. "Přišlo 75 občanů z 284, to si myslíme, že je docela slušné," říká Antoní Mrázek. "Měli jsme tu večer i kontrolu z kraje, a ti říkali, že jinde je účast zatím takolem deseti procent. A my měli už včera přes dvacet procent." Atmosféra ve volební místnosti je dobrá, voliči oceňují, když přicházejí ze sychravého venku, že je vevnitř pěkně teplo ze starých kamen, v nichž komise topí dřevem.

8.30: Ve volební místnosti na kaplické radnici je nyní rušno. "Voliči teď přicházejí, asi si jdou nakoupit a odvolit," míní zapisovatel Michal Tomášek "To je takový ten prvotní boom, myslím, že pak to poleví. Včera přicházeli voliči tak do šesti sedmi hodin večer a pak už to nebylo nic moc." Do této doby se dostavilo k volební urně zhruba sto lidí z devíti set. "To je účast nic moc. Kdyby nebylo krajských voleb, tak by účast byla mnohem nižší. Plno lidí totiž volí pouze do kraje. Je to špatné." Jinak vše probíhá standardně, jenom jedna paní až ve volební síni zjistila, že má propadlou občanku. 

8.15: V Mirkovicích vládne klid. Hned jak volební komise otevřela volební místnost na obecním úřadě, přišla odvolit jedna obyvatelka osady a nastal klid. "Do této chvíle odvolilo 60 ze 346 voličů, takže 17,5 procenta," informovala předsedkyně šesitičlenné komise Ivana Váchová. "Účast není nic moc, ale čekala jsem to horší. Počítám, že dnes to na těch dvacet procent dotáhneme. Ale volební účast semi zdá slabší než obvykle."