Chvíli před druhou hodinou se vydává do volební místnosti, ale zdejší komise je nekompromisní. „Musíte ještě několik minut počkat," informuje osazenstvo volební komise. Dřív se prostě volit nemůže.

„Dneska jsem šla dřív, než bylo nutné," usmívá se paní Neubauerová. Ale nic se neděje, sednu na lavičku a tu chviličku počkám. V důchodu už člověk nikam nechvátá."

Anna Neubauerová si nenechává ujít žádné volby. Podle ní jsou vždycky důležité. „Mám to sem kousek, bydlím pod radnicí, tak to není žádný problém sem dojít," říká čiperná důchodkyně. Mezitím se ručička na hodinách přesouvá na dvojku, což Anně Neubauerové neuniká. „No, raději tam ještě nepůjdu, mohli by mě zase poslat pryč," konstatuje s úsměvem. Než se ale naděje, otevírá dveře do místnosti jedna z členek komise. Volby začínají.

Krom paní Neubauerové před radnicí čekala ještě jedna žena. Ta se však o chvíli později dozvídá, že volit nemůže. Nemá totiž platný občanský průkaz. Takzvaný zelený doklad u volební komise neobstojí. Svůj hlas nakonec málem nedá ani Anna Neubauerová. Ta má sice občanský průkaz platný, jenomže ho nemůže najít. Pátrá v tašce, v bundě a nikde nic. Nakonec se na ní štěstí ale přece jenom usměje. „A už ho mám," vytahuje ho po chvíli. Za minutu má odvoleno.