Místní stále nevěří, že by takový hrůzný čin mohl spáchat někdo ze starousedlíků. „Lipno je plné turistů, pohybuje se tu v létě tolik lidí, navíc je tu hodně cizinců, kteří tu teď bydlí. Mohl to být prakticky kdokoli,“ zvažují možné varianty místní.

Tělíčko novorozence objevil v pondělí 14. července v kontejneru na posyp pan P. K. z Lipna nad Vltavou. Impulzem proto, aby se do nádoby podíval, byl zápach, který z ní vycházel. Když kontejner otevřel, našel kýbl a v něm pytel s něčím, co mu připomínalo nožičku. Nakonec se ukázalo, že se jedná o tělo novorozeněte. Policisté uvedli, že případ vyšetřují jako vraždu.

Nemohl to udělat nikdo místní, jsou přesvědčení lidé. Na místě, kde se tělíčko novorozence našlo, je dřevěný kříž s plyšovým medvídkem.
Vražda novorozence. Z kontejneru na Lipně šel zápach, muž tu našel mrtvé dítě

Policistům se zatím nepodařilo hnout z místa. Stále tak platí výzva, ve které žádají veřejnost o informace. Hledají matku dítěte a osobu, která se pravděpodobně v době od 10. do 17. července letošního roku pohybovala kolem kontejneru na posyp u budovy Základní školy v Lipně nad Vltavou a novorozené dítě do něj vložila.

„Nepodařilo se nám v případu pokročit, stále žádáme i řidiče, kteří mají ve vozidle kamerový systém, aby zhlédli záznam z uvedeného období a pokud by si všimli zaznamenaného pohybu ve výše uvedené lokalitě a u zmíněného kontejneru, aby se též ozvali policistům na linku 158,“ dodala tisková mluvčí.