Českokrumlovsko – Rekordní počet posádek, kterých je přihlášených 130, se už nemůže dočkat. A stejně tak jejich fanoušci. V obcích, kudy závodní vozy projedou, dbají, stejně jako pořadatelé závodu, především o bezpečnost obyvatel i návštěvníků. „Už máme všechno hotové a jsme připraveni," informovala včera starostka Benešova nad Černou Veronika Korchová Zemanová. „Přípravu i trasy jsme řešili s organizátory. Jde nám hlavně o to, aby byly řádně zabezpečeny trasy tak, aby se nikomu nic nestalo.Organizátorům budou pomáhat i naši dobrovolní hasiči."

„Čekají nás tu uzavírky, neboť od nás je start trasy směrem na Malonty. Vše si ale zajišťuje Automotoklub," sdělil starosta Pohorské Vsi Jiří Křiklava. Jedním z divácky atraktivních míst závodu je malontská náves. „Organizátoři už mají vše připravené, začínají tu testovací jízdy. Příprava na rallye se děje v součinnosti s obcí," řekl místostarosta Mojmír Vrzal. „Opět tudy jezdci pojedou z Pohorské Vsi přes naší náves dál směrem na Bělou, Cetviny a Tichou. Těšíme se, je to pěkná akce."

Malontská rychlostní zkouška je pro diváky zajímavá a lidi od ní neodrazuje ani deštivé počasí v posledních letech. Pro Malontské je o to zajímavější, že na trati mohou spatřit i občana Malont. „Jako obec ho podporujeme," říká Mojmír Vrzal. „Pojede se starým favoritem za sportovní legendy."

Jako první, a to dnes v poledne, startuje 5. ročník New Energies Rallye Český Krumlov 2016. Slavnostní zahájení zažije náměstí v Českém Krumlově.

„Závod odstartuje prezident mezinárodní automobilové federace Jean Todt," upozorňuje Karel Mach z organizačního výboru Automotoklubu.

Start doprovodí akce pro děti zaměřená na bezpečnost dopravy.
„Obsadíme celé náměstí," doplnil hlavní pořadatel Pavel Kacerovský. „Vystavíme tam elektromobily i automobily na plyn a do toho budou soutěžit děti."

V New Energies Rallye bude startovat v elektromobilu také posádka z Kaplice, tvořená starostou a místostarostou.