Pracovnice domova je svědomitě provázely všemi prostorami a ochotně vysvětlovaly, jak to v takovém domově chodí. Klientům domova přítomnost studentů nijak nevadila. Jsou na mladé lidi zvyklí. Do domova k nim totiž dochází dobrovolníci a třeba na Mikuláše se to v domově hemží dětmi v kostýmech čertů.

Celý dům sestává ze tří budov, které jsou spolu propojeny chodbami. Navíc se aktuálně pracuje na další spojovací chodbě, která pohyb mezi budovami ještě více usnadní. Příjemnou atmosféru cítili i studenti, kteří zde byli na exkurzi. „Je to skvělý pohled pro mladé lidi," říká Kateřina Dvořáková, jedna ze studentek krumlovské zdravotnické školy. „Chodí sem dost mladých lidí jako dobrovolníci. A dobrovolnictví je skvělá věc," chválí si. „Na klienty v domově se dívám jako na partu skvělých lidí, kteří toho mají ještě hodně před sebou."

Další studentka Střední odborné školy zdravotnické říká: „No mně by se líbilo tady pracovat. I rodiče bych sem klidně dala. Je to tady hodně dobrý a k lidem se tady chovají skvěle," pochválila Lucie Kaiserová.

Zázemí mají senioři v domově příjemné. O společenské místnosti není nouze, dále domov disponuje vlastní ordinací, do níž dojíždějí i lékařští specialisté, zajít se dá i na rehabilitaci. Kutilové mají k dispozici prostornou prosluněnou dílna s nářadím a ti, kdo rádi vzpomínají na staré časy, mohou posedět v retro koutku. Domov disponuje i rozlehlou zahradou. Tu mohou klienti využívat k procházkám i posezení s návštěvou. V domově je mnoho míst k setkávání, zároveň si ale každý může najít koutek, kde bude mít své soukromí.

Kuřáci mají k dispozici několik zastřešených teras s krásnými výhledy do okolí. A nekuřáci mohou na terase pěstovat třeba kytky či jahody.

Domov za léta prodělal několik zdařilých rekonstrukcích. Co je ale nejdůležitější, v domově se líbí i jeho klientům. „Líbí se nám tady," pochvaluje si Jana Fučíková, která před tím bydlela v Křemži. „Není nic, co by se nám nelíbilo. A jsou tu na nás hodní." V domově je čtvrtým rokem. „Teď jsem vdova a děti mám daleko. Ale tady je fakt pěkně," konstatovala. I Bohuslav Novák, jeden z klientů, kteří si pamatují zařízení ještě před rekonstrukcí, si pobyt chválí: „Před tím to byla jenom stará budova. To všechno vystavěli a přistavěli nově," popsal. „Celkově je to teď lepší. Dřív jsem dělal na dráze a tady mi stavěl vlak. Takže to tady znám, ale hlavně jsem odtud chodil pěšky až domů do Hořic na Šumavě." To je zhruba dvacetikilometrový pochod. Dlouhé procházky v přírodě měl Bohuslav Novák rád. Co má rád stále, je jídlo: „No vaří tady dobře," pochválil. A všichni dobře víme, že kde se dobře vaří…