Nyní už situace zavání patem. Pro pronájem se krumlovští radní rozhodli poté, co se politici za poslední roky několikrát nedokázali dohodnout na budoucnosti areálu.

Jediným zájemcem a výhercem velice dlouho připravovaného výběrového řízení se staly ČSAD Autobusy České Budějovice. K podpisu smlouvy s Českým Krumlovem ale nedošlo. Podle starosty Dalibora Cardy, chtěl výherce ve smlouvě změnit podmínky a tak město muselo výběrové řízení zrušit, aby nebyl porušen zákon. Nyní se tedy připravuje výběrové řízení nové. „Jde o to, jak podmínky změníme a jestli je změníme," okomentoval postoj radnice starosta Dalibor Carda.

Generální ředitel ČSAD Autobusy Vladimír Homola pro Deník uvedl, že důvodem pro snahu o změnu vysoutěžených podmínek byl prostý fakt: „Jestliže si něco pronajmete na třicet let, potřebujete mít jistotu, že vaše investice bude mít alespoň potenciální možnost návratu. Nechceme na autobusovém nádraží dělat nějaké velké podnikatelské činnosti, chceme provozovat jen autobusovou dopravu a ta není tak lukrativním oborem podnikání, jako některé obory jiné," naznačil problém Vladimír Homola. Jinými slovy, podmínky města jsou z úhlu pohledu vítězné firmy příliš tvrdé.

Na straně druhé stojí za povšimnutí i dovětek starosty. Zdali město změní svůj přístup totiž není vůbec jisté.