Dny evropského kulturního dědictví, které umožňují zájemcům nahlédnout do jinak nepřístupných míst a prostor, si Český Krumlov rozložil do vícero dní. Začínají už zítra, ale program je připraven až do 21. září. Právě v sobotu je možné využít možnost zajímavé exkurze. „Jsou většinou tou nejatraktivnější částí programu,“ říká Filip Putschögel, manažer kultury v kanceláři starosty Českého Krumlova. „Zavedou návštěvníky do klášterů a zámku. První exkurze začne ve 13 a poté ve 14.30 hodin s Jiřím Bláhou, znalcem střešních systémů a jejich historie, který zahájí prohlídkou krovů starého purkrabství na zámku.“ Rovněž se s ním podíváte na renesanční krov kostela sv. Jošta.

Ve 14.30 hodin dostane slovo také zámecký zahradník Jiří Olšan, který tentokráte bude vyprávět o historii bývalé zámecké zahrady Jelenka a zaniklé zahradě klarisek.

A od 16 hodin můžete zavítat zase na jiné místo s památkářem Jiřím Blochem. Ten přiblíží stavební vývoj kláštera minoritů a středověké fasády v zadní části areálu. Je však třeba počítat s tím, že všechny exkurze mají omezenou kapacitu, takže se pojistěte rezervací v infocentru na náměstí, nebo na webových stránkách www.ckrumlov.info/tickets.

V sobotu si můžete také udělat romantickou večerní procházku na Křížovou horu. Poutní areál tam bude osvětlený do 22 hodin. Jinak je vždy o víkendu přístupný od 10 do 18 hodin. O víkendu bude rovněž zdarma otevřena synagoga a Museum Fotoateliér Seidel můžete navštívit za poloviční vstupné.