Pondělí
Vítězem krajských voleb se opět po čtyřech letech stala ČSSD. Získala 27,99 procenta hlasů a tím 18 mandátů v krajském zastupitelstvu. KSČM posbírala 19,37 procenta hlasů a obsadí 13 křesel v zastupitelstvu. Komunisté jsou připraveni jednat se sociálními demokraty o vytvoření koalice, která by měla nadpoloviční většinu a vedla kraj. Drsnou porážku utrpěla ODS. Dostala jen 12,56 procenta hlasů a zbylo na ni osm mandátů. Strana tak skončila až na čtvrtém místě.

Deník dodává:
Typický ohlas v jedné z anket Deníku (ve středečním vydání): „Když jsem byl před lety na výletě v Londýně, řekl jsem si, že pokud u nás někdy vyhrají komunisté volby do parlamentu, odstěhuji se tam. Ta doba se asi blíží."

Úterý
Nastal čas rozborů volebních výsledků. „Kandidovat v krajských volbách byla nutnost," říkají úspěšní sociální demokraté z Českokrumlovska. „Nebojte se nás," vzkazují pak obyvatelům regionální komunisté. A co říkají čísla a sami zvolení? Nejdůležitější vzkaz zní směrem k těm, kteří volit nepřišli. „Zarazila mne nízká volební účast, kterou jsem vnímal už po prvním volebním dnu," okomentoval starosta Českého Krumlova Dalibor Carda jeden ze zásadních faktorů, který ovlivnil výsledek voleb.

Deník dodává:
Povolební český paradox: Od budoucí spolupráce s komunisty se distancuje kdekdo. Zvláště ti, kteří ve volbách uspěli a přitom sami kdysi také nosili červenou legitimaci s pěticípou hvězdou, srpem a kladivem.

Středa
Velešínští v pondělí slavnostně otevřeli nový sběrný dvůr. Najdete ho na okraji města  až vzadu za zemědělským družstvem. Zapeklitý oříšek, co si počít s vyhozeným starým nábytkem, koberci, nepoužitelnými pneumatikami, bouračkou  ze stavby, ledničkami či různými chemickými látkami je tedy ve Velešíně vyřešen.  Sice to trvalo, ale jak říká starosta  Josef Klíma,  stálo to za to.

Deník dodává:
To bude u leckoho doma najednou uklizeno.

Čtvrtek

Rybáři lovili rybník Olšina (na snímku).

„Nové kino se bude jmenovat Luna," potvrdila Deníku Martina Šlapáková  
z firmy, která zvítězila ve výběrovém řízení na nového provozovatele městského kina v Českém Krumlově. Navazuje tak na letitou tradici Luny na Špičáku. Současný provozovatel má smlouvu s městem do konce kalendářního roku, pak by se během dvou týdnů mělo kino předat a začnou změny. Alespoň tak to avizuje vedení radnice.

Deník dodává:
Zajímavá analogie:
Ve dnech, kdy se  faktickým vítězem voleb stává KSČM, nostalgicky boduje i název podniku, který vzkvétal za minulého režimu. To není něco proti staronovému jménu, to je asi jen opravdu věrná ilustrace nálady společnosti.

Pátek
Auta, která jezdí přes obce až 150 kilometrů za hodinu, skoky vzduchem přes hrboly, ohrožování ostatních řidičů. Takto podle některých lidí vypadá situace na silnicích v regionu zhruba tři týdny před každoročním květnovým závodem Rallye Český Krumlov. Obzvlášť šílená situace je podle slov Marcela Eisnera z osady Lužná v oblasti Benešova nad Černou. Otázkou ale je, zda se skutečně jedná o závodníky Rallye Český Krumlov, nebo zda si na ně jenom nehrají někteří nadšenci. Jindřich Kunc, ředitel Rallye Český Krumlov se přiklání k druhé variantě.

Deník dodává:
A pak, že kdo si hraje, nezlobí…