„Bylo to na základě požadavků místních občanů a podnikatelů, kteří by vkladový bankomat využili a výhodou tohoto vkladomatu je ten, že se dokážou vkládat finanční prostředky i na účty jiných bank, což si myslím, že je velká výhoda,“ uvádí místostarosta města Jaroslav Marek.

49. ročník plavby kuriózních plavidel ve Vyšším Brodě.
Z Vyššího Brodu odstartovala kuriózní plavidla. V čele s raketoplánem Buranem

Nový bankomat ve Vyšším Brodě je pilotním projektem České spořitelny. „Cílem je vyzkoušet jeho provoz mimo pobočky České spořitelny a také mimo místa s extrémní frekvencí hotovosti, jak jsou například obchodní centra. Pro využití služby vkladu hotovosti stačí mít jakoukoliv platební kartu České spořitelny,“ upřesňuje zástupce banky Jan Borecký.

Nový bankomat se nachází na stejném místě jako ten předchozí, tedy u prodejny COOP na ulici Míru 344. Právě možnost vkladu hotovosti je novinkou, peníze lze vložit na účet u kterékoliv české banky. Běh pilotního projektu je naplánován na dobu dvou až tří let. Po jeho skončení Česká spořitelna službu vyhodnotí a rozhodne o další budoucnosti této služby. „Doufáme, že toto je první vlaštovka a že s námi budou chtít banky nějakým způsobem dál kooperovat. A samozřejmě bych chtěl i velmi poděkovat pracovníkům České spořitelny, kteří s námi komunikovali a dokázali to, že tento vkladomat ve Vyšším Brodě máme. Velké díky,“ uzavírá Jaroslav Marek.

Autor: František Fazekas