Příliv studeného vzduchu bude pokračovat nejen do konce tohoto týdne, ale i v příštím týdnu. Tak zní ve stručnosti výhled ČHMÚ, který asi nepotěší ty, co se nechali unést letními teplotami v první dubnové dekádě a nechali své plechové miláčky přezout do letního obutí.


Nahrává se anketa ...

„Dnes i zítra u nás bude v souvislosti s tlakovou níží nad Polskem hodně oblačnosti, občas bude pršet nebo padat déšť se sněhem, od vyšších poloh bude sněžit. Na horách připadne za tyto dva dny 15 až 40 cm, vyšší úhrny se budou týkat hlavně hřebenů Šumavy a Krkonoš,“ píší meteorologové.

Ti jihočeští předpovídají na páteční odpoledne sněhové nebo smíšené přeháňky v polohách nad 700 m, přes den má být kolem šesti stupňů. V sobotu hranice sněžení klesne až ke 400 m n. m. později k večeru začne srážek a oblačnosti ubývat, teploty budou podobné jako v pátek.

V noc na neděli pak spadne teplota pod nulu, až k -3 °C. „Mrazem budou ohroženy již vzešlé druhy zeleniny a brambor,“ komentují. „Dále pak také kvetoucí stromy, odkvetlé meruňky a broskvoně, ale i pupeny vinné révy.“