Ocenění za Český Krumlov převzal starosta Dalibor Carda s webmasterem Luborem Mrázkem. „Na nových webových stránkách pracoval náš tým dlouhou dobu, proto si umístění velmi ceníme,“ řekl starosta.

Na doméně www.ckrumlov.cz kromě základních informací o správě města a městském úřadu naleznou uživatelé především popisy způsobů řešení různých záležitostí, které lze vyřídit na úřadě roztříděných do přehledných kategorií. Součástí webu je např. přehled poskytovaných on-line služeb včetně možnosti rezervace návštěvy úřadu a další důležité informace či zajímavosti o životě ve městě.

Nová dobíjecí stanice pro elektromobily v Dolním Dvořišti.
Rychlodobíjecí stanice pro elektromobily je už i ve Dvořišti

Stránky jsou vytvořeny s využitím moderních technologií umožňujících bezproblémové zobrazování ve všech standardních internetových prohlížečích a samozřejmě i na mobilních zařízeních, jejichž uživatelů neustále přibývá. V soutěži se hodnotila i přístupnost stránek pro osoby se zrakovým postižením, kterou českokrumlovský web splňuje na jedničku.

„Práce na webu nikdy nekončí, neustále jej vylepšujeme, snažíme se informace zjednodušit, zpřehlednit.a vítáme podněty veřejnosti,“ řekl Lubor Mrázek.