Dorazila také Zuza Nová, Milan Devinne a zpěvák a producent akce Martin France. „Hned první večer jsme se všichni potkali v hotelu Slunečná louka na slavnostním přípitku, kde oslavenkyně Blanarovičová dostala první z dortů,“ přiblížil Martin France.

Krumlovský vodácký maraton.
V sobotu Vltavu zaplaví stovky lodí. Startuje Krumlovský vodácký maraton 2023

Druhý den byl pojat adrenalinově a účastníci se hned po snídani potkali na dvou bobových drahách, odkud se přesunuli na lanovku, která je přepravila na Stezku korunami stromů. „Rozhlednu jsme si vyšlápli až na samý vrchol, dolů jsme se svezli tubusem,“ popsal producent a zpěvák v jedné osobě. „Po občerstvení v Energobaru nás čekal sjezd koloběžkami opět do centra Lipna. A šlo se rovnou na poslední atrakci, kterou byl Lanový park Lipno.“

Neděla patřila plavbě na lodi Adalbert Stifter po Lipně a návštěvě Papilonie Lipno, kde se nad hlavami návštěvníkům vznáší létající motýli. „V 17 hodin vypukl před hotelem Element benefiční koncert, kde se střídal jeden interpret za druhým. Celou akci odstartoval Milan Devinne, který se představil i písní skupiny Queen, a hned uvedl herečku Betku Stankovou, která se zpočátku trochu zdráhala zpívat, ale nakonec bravurně odzpívala třeba píseň Mně se líbí Bob z filmového muzikálu Rebelové, kde sama hrála, nebo druhou vypalovačku S nebývalou ochotou.“

Pláž a molo v Lipně nad Vltavou.
OBRAZEM: Do Lipna přitéká rekordně málo vody. Hladina klesá a odhaluje břehy

Martin France pak sám vsadil na tři rychlé songy a pak pozval na improvizované pódium jubilantku Yvettu Blanarovičovou, pro kterou měl připravené překvapení dalšího dortu, tentokrát z hotelové cukrárna Povidloň. Kolegé i diváci jí k tomu zazpívali narozeninový song Hodně štěstí zdraví.

„Pak už na plac vtrhla slovenská vichřice Vanda Károlyi, která se představila i například vzpomínkovou písní na muzikál Pomáda, a jako poslední přispěla svým pěveckým uměním i zpěvačka s laserovým a zároveň kovovým hlasem Zuza Nová, která na závěrečné finále pozvala všechny kolegy a rozloučili se společně adekvátní písní Jsme parta správná,“ uzavřel Martin France s tím, že akce se konala pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby a starosty Lipna Zdenka Zídka. (zug)