Historicky první turistický let Boeingem 737 z budějovického letiště, který zamířil minulou středu do Turecka, se stal pro tisíce Budějčáků atrakcí. V pondělí mají všichni zájemci o podívanou, která v Budějovicích dosud chyběla, další šanci. Z Letiště České Budějovice vzlétne další stroj, tentokrát na řecký Rhodos.

Chcete být u toho? Přílety a odlety z letiště
Pondělí 7. srpna ve 20.10 přílet/odlet 21.00 směr Rhodos
Středa 9. srpna 20.20 přílet/odlet 21.10 směr Antalye
Neděle 13. srpna 20.05 přílet/odlet 21.55 směr Kréta.
Časy jsou orientační.

Situace na ostrově byla v posledních týdnech nepřehledná kvůli sérii rozsáhlých požárů, které překazily dovolenou tisícům lidí. Cestovní kancelář Čedok, která letecké zájezdy z Budějovic vypravuje, však prostřednictvím své mluvčí Kateřiny Pavlíkové ujišťuje, že všichni turisté z Budějovic budou v Řecku v bezpečí.

Poprvé byl z Českých Budějovic vypraven pravidelný turistický let. Stalo se tak 2. srpna 2023 za velkého zájmu veřejnosti.
První odlet turistů z Českých Budějovic přilákal několik tisíc diváků

„Čeští turisté se určitě nemusejí bát odcestovat na Rhodos. Cestování je obnoveno už do všech částí ostrova, letoviska vítají turisty z celého světa. Situace se stabilizovala a hotely fungují v plném rozsahu, dovolené nic nebrání,“ uvedla Kateřina Pavlíková. Ještě ve čtvrtek zbývala v letadle, které se v pondělí vydá z Budějovic na Rhodos, poslední tři volná místa na last minute. Pro Čedok se bude z Budějovic létat až do poloviny října, v neděli 13. srpna se z letiště v Plané vypraví první turisté na Krétu. V příštím roce se k letošním třem dovolenkovým destinacím, do nichž budete moci odletět z Budějovic, přidají další dvě – Burgas v Bulharsku a Enfidha v Tunisku.

Ředitel ocenil kolegy

S tím, jak se povedlo vypravit z Letiště České Budějovice první mezinárodní turistický let, je ředitel letiště Ivan Trhlík spokojený. „Středeční inaugurační let na našem letišti dopadl výborně. Vše proběhlo naprosto bezchybně. Jsem maximálně spokojen a všem svým kolegům, členům statutárních orgánů a partnerům společnosti jsem již poděkoval svým osobním dopisem za vzorné zvládnutí tohoto náročného úkolu. Zároveň je to pro nás ale i velký závazek, aby i následující lety proběhly stejným způsobem, cestující se u nás cítili dobře a příští rok se k nám rádi vraceli,“ uvedl pro Deník Ivan Trhlík.

První cestující do zahraniční destinace odletěli z letiště v Českých Budějovicích ve středu večer do Antalye v Turecku.
Příští rok bude Čedok z Budějovic létat navíc i do Tunisu a Bulharska

Doplnil také, v čem se drobně změní nadcházející pondělní let oproti tomu středečnímu. „Pro pondělní odlet na Rhodos dojde z pohledu cestující veřejnosti pouze k jedné změně, a to, že cestující tentokrát nebudou muset procházet kontrolou cizinecké policie poté co absolvují bezpečnostní kontrolu, neboť se jedná o let do Řecka, tudíž do schengenského prostoru. Jinak se na odbavení letu samotného a vypravení letounu našimi provozními složkami nic nemění,“ konstatoval Ivan Trhlík.