Řemeslníci dodavatelské firmy začali pokládat kostky na náměstí v městské památkové zóně pod hradem Rožmberk. Vedení města tak začalo v rámci rekonstrukce druhé etapy silničního průtahu naplňovat svou vizi o renovaci náměstí a vylepšení jeho vzhledu při jeho zachování historického rázu.

„Starý asfalt je odfrézován,“ informovala starostka Rožmberka Lenka Schwarzová. „Kamenné dlažební kostky pod ním se objevily pouze na průtahu. Ačkoliv jsme je chtěli původně při renovaci náměstí využít, tyto modrošedé kostky se mi nezamlouvaly, nezdály se mi pro náměstí vhodné.“

Na náměstí tedy přijdou nové, béžově zabarvené kostky, které ladí s kostkami ze surové žuly na chodnících první etapy. Zachované zůstanou starodávné obrubníky. Místa, kde dlažba chybí, doplní na zakázku vyrobená tzv. ostařená dlažba s patinou. Na jižní straně pak bude kombinace asfaltu a surové žuly.

Do nové podoby se náměstí vyloupne zhruba do začátku letních prázdnin. Do té doby pro motoristy platí uzavírka průtahu městem a objížďky.