Určité škody zaznamenaly pouze českokrumlovský hrad a zámek a nejvýše postavená tvrz v ČR Vítkův hrádek na Lipensku. "Mám zprávy, že vítr zbořil část palisád," informoval předseda spolku Vítkův hrádek Miroslav Kovačičín. "To je v hradbách dřevěná výplň v místech, kde chybí vyzdívka. Vítr ty palisády odfoukl až do lesa. V úterý se tam pojedeme podívat a zjistit škody, doprovodí nás také památkáři."

Jak již Deník informoval, vítr postihl na jihu Čech hlavně střechu českokrumlovského zámku. Podle kastelána Pavla Slavka má zámek osm hektarů střech na 46 budovách. "Každá z nich je nějakým způsobem poškozená. Čtyři objekty mají středně těžká poškození, tj. více jak 10 až 15 metrů čtverečních. Jedná se například o horní hrad, hrádek a solnici."

Na hradě Rožmberk vydržely střechy, okna i okenice. "Vítr nám nic neodnesl, máme jen po výpadcích proudu určité problémy s elektroinstalací," sdělila kastelánka Andrea Čekanová.

Hradem Dívčí kámen se vichr prohnal a vzal s sebou jenom drobnosti. "Například povalil popelnice," říká kastelánka Zdeňka Tučková. "Ale zdi vydržely, stromy nepadaly. Mnohem destruktivnější je pro hrad celá zima a ty změny teplot, které ji doprovázejí."