Sotva se děti z Větřní dozvěděly, že budou dovádět na novém multifunkčním hřišti, jehož realizace nyní vrcholí za budovou školy, má pro ně obec další novinu – hřiště bude oproti původnímu plánu vyšperkované o běžeckou dráhu a další atletické zázemí. Z prostoru, který byl ještě nedávno naprosto k nepoužití, tedy nakonec bude komplexní sportoviště.

„Multifunkční hřiště, které obec buduje díky programu Oranžová hřiště, bude dětem předáno v brzkých dnech. Poté se začne pracovat na oválu, který by mohl být hotový už do konce října,“ nastínil ředitel školy Bohumír Šimek.

„Byli bychom rádi, kdyby si děti ještě letos stihly poměřit síly v atletice. Snad to bude hotové, než přijde zima,“ řekl větřínský starosta Antonín Krák.
Ačkoliv se sportoviště nachází za školou, neznamená to, že bude určené jen dětem. Navštívit ho mohou i dospělí. Největší radost z něj ale přece jen budou mít nejspíš nejmladší obyvatelé Větřní. Ti si totiž doposud žádné podobné hřiště v obci užívat nemohli.

„Určitě to bude super,“ řekl například třeťák místní školy Tom Gelnar.

Je také možné, že hlavní plocha najde využití i v zimě. Údajně je totiž možné udělat z hřiště kluziště. I když se zdá tento nápad vedení obce přitažlivý, raději ještě nic neslibuje. „Ještě uvidíme. Byli bychom neradi, aby nám to poničilo povrch hřiště,“ uvedl Krák.

Děti z Větřní se už na novém hřišti vyřádily dávno před tím, než vůbec dojde k jeho předání. Bohužel v negativním slova smyslu. „Stalo se, že nám sem mládež vnikla a poničila materiál. Museli jsme tedy přijmout mimořádná opatření, jako třeba oplocení. Byli také najati hlídači. Od té doby bylo všechno v pořádku,“ řekl starosta.