Pobyt v českokrumlovské nemocnici může některým pacientům připomínat rekreaci v hotelu. Stačí si jen připlatit za nadstandardní pokoj. Pak si můžete rekonvalescenci užívat v klidu a třeba i u nějakého pěkného filmu.

„V nadstandardních pokojích, které jsou jednolůžkové, je k dispozici televize, sociální zázemí a možnost výběru stravy,“ řekl včera ředitel Nemocnice Český Krumlov Jaroslav Šíma.

V brzké době dostanou pacienti možnost i připojení k internetu. „Zatím to řešíme. Máme ale problém se stávající strukturou sítě. V každém případě na připojení k internetu pracujeme a myslím, že do dvou měsíců bychom už tuto službu mohli poskytovat,“ uvedl ředitel.

Není divu, že je o takové pokoje zájem. Hlavně v porodnici. Stačí si zaplatit 350 korun na noc a čerstvá maminka má úplné soukromí. „V porodnici jsou tyto pokoje využívány docela intenzivně. Troufám si ale tvrdit, že stejně tak i na ostatních odděleních,“ řekl Šíma.

„Největší výhodou je, že sem za mnou mohou návštěvy. Pokud bych byla na standardním pokoji, musela bych do návštěvní místnosti. To je pro mě nejdůležitější. A také to, že nikoho neruším, když mi pláče dítě. Jsem tady naprosto spokojená,“ řekla Zdeňka Pánková, která ve středu porodila chlapečka Šimona.

Na každém oddělení je jeden až dva nadstandardní pokoje.

Jiný nadstandard českokrumlovská nemocnice nenabízí. „Pokud se do toho nepočítá otec u porodu. To je u nás samozřejmě možné,“ dodal Šíma. Jestli chce být tatínek svědkem příchodu jeho potomka na svět, musí si připravit 600 korun.