Daniel Bronec (IT2A) zvítězil v kategorii Programování webů, kde se přímo za ním umístil jeho spolužák Daniel Zabilka (IT2A). Samuel Vodička (IE3) byl první v kategorii Programování mikrořadičů. Celkem na soutěž vyrazili z Velešína čtyři žáci, kteří se zúčastnili všech tří kategorií (pro střední školy). Jeden žák se mohl zúčastnit pouze jedné kategorie.

„Úžasná práce, moc našim žákům gratuluji, postarali se o pěknou reprezentaci školy! Jsme na ně pyšní!“ uvádí ředitel SOŠ Velešín Milan Timko.

„Je to skvělý výsledek, který ukázal, na jaké odborné úrovni naše škola v rámci kraje je,“ navazuje učitel odborných předmětů Jaromír Adámek, který zároveň vyzdvihuje letitou práci samotných pořadatelů, tedy M-Tes České Budějovice. „Spolek M-Tes je v regionu dlouhodobě vnímán jako jeden z propagátorů informačních technologií a výpočetní techniky formou různých kroužků a táborů, ale i jako organizátor prestižních soutěží pro děti a mládež v oblasti programování.“

Kategorie krajské soutěže v programování byly celkem čtyři: Programování žáci (pro žáky ZŠ a žáky odpovídajících ročníků víceletých gymnázií), Programování mládež (pro žáky SŠ do 19 let včetně), Programování mikrořadičů (pro žáky ZŠ a SŠ do 19 let včetně) a Programování webu (pro žáky ZŠ a SŠ do 19 let včetně). Kompletní výsledky a veškeré informace zájemci naleznou na webu www.m-tes.cz.
Střední odborná škola strojní a elektrotechnická se samozřejmě účastní i mnoha jiných soutěží, pravidelně o nich informuje na stránkách www.sosvel.cz či www.facebook.com/sosvel.