Ve středu 28. 10. 2020 začne totiž oprava silnice I/39 v úseku Štilec – Kosov. Stavba začíná v úseku od mimoúrovňové křižovatky silnic I/3 a I/39 u Štilce. Povede až do svahu u Kosova.

"Silnice v tomto kilometr dlouhém úseku má poškozený povrch. V krytu vozovky jsou trhliny a výtluky, které je třeba opravit," vysvětluje Adam Koloušek, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic v Českých Budějovicích. "Během opravy bude obnoveno asfaltové souvrství vozovky. Také je nutné opravit část odvodňovacího systému, jsou jsou propustky a sjezdy na sousední pozemky."

Krevní plazma. Ilustrační foto.
Kdo měl covid, může pomoci nemocným tím, že daruje plazmu

Uzavírka úseku nebude kompletní. Doprava ve směru na České Budějovice bude vedena po volné polovině vozovky. Ve směru na Český Krumlov provoz odbočí na objízdnou trasu po silnici I/3 a II/155. To znamená, že motoristé za Kamenným Újezdem neodbočí na Český Krumlov, ale budou pokračovat po E 55 až na křižovatku u Holkova, kde odbočí doprava směr Horní Třebonín a za ním se zase napojí na silnici 1/39 do Českého Krumlova.

Stavební úpravy provede pro Ředitelství silnic a dálnic, firma EUROVIA, která vyhrála výběrové řízení s cenou 9,73 milionu korun bez DPH. Práce by měly skončit do konce listopadu letošního roku.