Rozmanité fitness prvky jsou nově k dispozici i v Městském parku.

Park je určený nejenom pro procházky, odpočinek a relaxaci lidí všeho věku uprostřed zeleně, ale také pro sportovce a pro vybití energie na dětském hřišti. Právě poblíž dětského hřiště vznikl fitness koutek s osmi stroji na posílení celého těla.

„Sportovcům všech věkových kategorií je tu k dispozici například stroj na procvičování svalů ramen a rukou, šlapadlo pro dva, a dokonce i masážní stroj pro uvolnění napětí zádového svalstva a pasu,“ vyjmenoval cvičební prvky místostarosta Martin Hák.

Také seismologcké stanice na jihu Čech zaznamenaly záchvěvy půdy. Český Krumlov.
Zemětřesení pocítili i čtenáři Deníku v Českých Budějovicích

S nápadem umístit do parku fitness prvky přišel českokrumlovský Rotary club. „Ve spolupráci s městem Český Krumlov a seniorskými organizacemi jsme vybrali takové stroje, které jsou určeny jak pro aktivní sportovce, tak i pro seniory," uvedl Petr Bürger, prezident Rotary clubu Český Krumlov. "Zkrátka pro všechny, kteří si chtějí zlepšit fyzickou kondici."

Pořízení cvičebních prvků vyšlo na 200 tisíc korun, přičemž Rotary club ČK přispěl 104 tisíc korun, 20 tisíc korun přidal Rotary club Hluboká nad Vltavou a zbytek uhradilo město Český Krumlov ze svého rozpočtu. Fitness stroje vyrobila firma Colmex, jež patří mezi největší výrobce workoutových hřišť v ČŘ. "Fitness koutek udržuje a provozuje městská společnost PRO-SPORT," doplnila mluvčí města Petra Nestávalová. Stroje mohou využívat osoby s výškou nad 140 cm a hmotností do 120 kg. "Podobné fitness stroje jsou umístěné i v areálu Hornobránského rybníka nebo v lesíku U Trojice," dodala mluvčí.

Očkování proti koronaviru. Ilustrační foto.
Od pondělí bude na jihu Čech možné očkování 60+. Registrace šedesátníků začíná

Rotary club dlouhodobě podporuje rozvoj života ve městě, před několika lety za jeho pomoci vzniklo dětské dopravní hřiště u Domu dětí a mládeže, nedávno umístil knihobudku na autobusovém nádraží a Sociálním službám SOVY pomohl s nákupem pračky a sušičky.