Ti všichni v pátek večer hledali na Velešínsku auto, které mělo údajně skončit v nějakém místním potoce s umírajícím pasažerem uvnitř.
„Vše začalo večer kolem tři čtvrtě na deset, kdy na linku 112 oznámil kdosi lámanou angličtinou s německým přízvukem dopravní nehodu,“ uvedla českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Pavlíčková. „Oznamovatel operátorce sdělil, že sjel s autem do potoka a že jeho spolujezdec v autě umírá. Více operátorka od oznamovatele nezjistila. Problém byl ale v tom, že se nepodařilo s telefonem opět spojit.“
Policisté důkladně prověřili okolí Velešína, Holkova a Chodče, kde byl lokalizován volající. Nic ale nenašli. „Vypadá to tedy, že se zřejmě jednalo o hloupý vtip. Pokud by se policistům podařilo tohoto vtipálka dopadnout, mohl by být obviněn z trestného činu poškozování cizích práv, eventuálně by po něm Policie České republiky mohla občanskoprávním sporem vymáhat náhradu škody, spojenou s tímto pátráním, která v žádném případě není zanedbatelná,“ varujeMichaela Pavlíčková.