Českou vlajku si na startovní rampě na parkovišti v Jelence starosta předával i s místostarostou Martinem Hákem a starostou Větřní Antonínem Krákem.

Dopoledne se závodníci předvedli na českobudějovickém výstavišti, kde se mezi jedenáctou a třináctou hodinou konal shakedown neboli testovací rychlostní zkouška. Páteční etapa má na programu osm rychlostních zkoušek, které obsahují celkem 67,38 měřených kilometrů. "Úvod obstarala superspeciálka na výstavišti v Českých Budějovicích," doplnil Dalibor Benych z tiskového střediska rallye. "Poté se vozy vydaly do Českého Krumlova do Jelení zahrady, kde projíždějí startovní rampou."

Z Českého Krumlova jezdci vyrazili na klasické měřené úseky v pořadí Rožmitál, Citajl a Ján, který je z úvodní etapy s délkou 12,65 kilometrů nejdelší. "Po prvním kole rychlostních zkoušek se soutěžící vrátí na výstaviště do Českých Budějovic, kde bude následovat druhý průjezd diváckou superspeciálkou. Pod rouškou přicházející tmy se posádky vydají na opakované průjezdy klasickými rychlostními zkouškami Rožmitál, Citajl a Ján."

Zpět v Českých Budějovicích bude první posádka očekávána ve 23:23, kdy páteční etapu zakončí předáním vozu do uzavřeného parkoviště.

Do letošní Rallye Český Krumlov bylo převzato celkem 99 vozidel. 68 jich odstartovalo mezi soudobými automobily, 28 mezi historickými automobily a tři v rámci Poháru pořadatele. "Kvůli malému zájmu se letos neuskuteční exhibiční jízda Rallye Legendy Show," doplnil Dalibor Benych

Pořadí po RZ 1 – BIRELL RALLYE ARÉNA České Budějovice 1:

1. Kopecký / Dresler – Škoda Fabia R5 EVO 2:12.0

2. Štajf / Havelková – Volkswagen Polo Gti R5 +0,7

2. Pech / Uhel – Ford Fiesta R5 +0,7

4. Mareš / Hloušek – Škoda Fabia R5 +0,8

5. Černý / Černohorský – Škoda Fabia R5 +1,4

6. Odložilík / Tureček – Škoda Fabia R5 +2,5