Běžný pracovní den, ulice Latrán. Řidiči léta uvyklí, že je tu sice značka zákazu zastavení, nicméně s dvacetiminutovou výjimkou určenou hlavně pro zásobování, zastavují, aby se vzápětí na to vraceli k autu, na němž se skví žlutá botička. Výjimka zmizela, kolem podstatné části silnice se navíc táhne žlutá čára definitivně potvrzující zákaz parkování v těchto místech.
Jen málokdo si nového značení všimne.

„Tady se přece vždycky dalo na chvíli zaparkovat, nevím, co si to tady zase kdo vymyslel," komentuje rozhořčeně jeden z řidičů, aby vzápětí zmizel v protější budově. Své jméno odmítá říci. Další kolemjdoucí už se usmívá. „Já už jsem zjistil, že se tady v místě proti poště zavedl úplný zákaz zastavení," potvrzuje Jan Jiřička. Proč se tak stalo ale netuší.

Další řidič vychází k zaparkovanému autu hned vedle žluté čáry z kavárny, dojídá snídani, usedá za volant, startuje, odjíždí.
Strážníci se tu objevují často. Část přestupků řeší domluvou, další pak pokutou. To je stav za poslední dny. Stížnosti občanů na radnici rostou. To potvrzuje i velitel strážníků Jan Šítal.

Hlavním důvodem úplného zákazu zastavení by měla být oprava provizorního mostu 
a potřeba místa pro nákladní auta, která k němu navážejí materiál. Ulice je úzká, stačí jedno dvě zaparkovaná auta 
a je problém. Místo se zablokuje a auta neprojedou ani tam, ani zpět.
Omezení by mělo být tedy dočasné. Ale je především těžko čitelné. A přitom stačilo málo.

Město  nechalo u Budějovické brány nainstalovat přenosné značky, ty však hned během první noci někdo ukradl. Kde  je jim konec? Asi ve Vltavě.

Oficiálně byla odmontovaná i malá cedulka označující výjimku pod značkou zákazu zastavení na jednom z domů. Stačí pak jeden zaparkovaný hříšník, třeba dodávka, aby pohled ostatním značku zakryla. Zbytek udělá léta zvyku místních řidičů. Jak výstižně dodala jedna z hlídek strážníků: „Montujeme botičku na jednom autě, hned za ním zastaví další, řidič vystoupí, vůbec si nás nevšímá a jde si na poštu."

Na webu Českého Krumlova sice najdete informaci o objížďkách a uzavírkách, ale už ne o změně tohoto dopravního značení. Ani žádná jiná oficiální zpráva na toto  téma z radnice nevyšla.
„Byli jsme požádáni o kontrolu tohoto zákazu. Zprvu to hlídky řešily domluvami, ale upřímně řečeno, to příliš nefunguje. To bychom tam museli stát od rána do večera a každého upozorňovat osobně," dodal Jan Šítal.