Loni po dlouhé době došlo na jeho důkladnou renovaci a přestavbu. Z nevzhledného místa se stalo příjemné místo s posezením pod akáty a prostor, kde se díky novému vyvýšenému pódiu budou moci konat i menší kulturní a společenské akce. Pochopitelně, až to covidová situace dovolí. „Projekt vypracoval známý českobudějovický ateliér Kročák – architekt,“ připomněl místostarosta Českého Krumlova Josef Hermann. „K návrhu se během příprav vyjadřovali i obyvatelé sídliště, kteří si v místě přáli stromky, lavičky i zachování stávající sochy. Konečně tam vznikl příjemný prostor, kde se budou lidé rádi potkávat,“ doufá.

Povrchy na ploše nahradila dlažba z kamenných žulových desek a mramorové mozaiky. Tím se výrazně zlepší mikroklima parteru sídliště a dojde i k většímu zadržení dešťové vody v místě.

Původní socha „Rodiny“ od akademického sochaře Stanislava Zadražila byla umístěna na stejné místo na nový podstavec ze žuly. Atmosféru prostoru dotváří vyvýšené pódium s kovovou treláží na popínavou zeleň. Pódium bude sloužit při nejrůznějších kulturních a společenských akcích, nebo jen jako posezení. Nově se tam vybudovalo také místo pro vánoční strom včetně elektropřípojky a energetickým sloupkem pro připojení stánků.

„Vysadilo se zde šest vzrostlých akátů, které v létě poskytnou tolik žádaný stín,“ doplnil Josef Hermann. Náměstíčko doplňují lavičky se stolečky, nerezové pítko s pitnou vodou, odpadkové koše a 14 kolostavů. Celý prostor je také nově osvětlen. „Na ploše náměstí jsou umístěny čtyři nové lampy a osvětlovací body jsou zabudované i v dlažbě u sochy,“ upozornil na novinky místostarosta.

Úpravami se odstranily bariéry pro chodce, lidi na vozíku i nevidomé. V prostoru je také nově nainstalovaných sedm zahrazovacích sloupků, které brání vjezdu vozidel na náměstíčko. Revitalizace náměstíčka stála 6,3 milionu korun. Město připravuje další úpravy bezprostředního okolí. Čili parku a komunikací včetně řešení parkování