Nedostatek parkovacích míst v Českém Krumlově na jedné straně, nezodpovědnost řidičů na straně druhé. A výsledek této rovnice?

„V poslední době se často stává, že řidiči nerespektují dopravní značení a své vozy parkují před kontejnery na odpad,“ komentuje Vlasta Horáková, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství městského úřadu. „Tato praxe funguje v rámci celého města, nejrozšířenější je však na sídlišti Plešivec,“ dodala.

A nejen lidé žijící v různých lokalitách města jí v mnoha případech dávají za pravdu. „Ano, před kontejnery stále někdo parkuje, ale co s tím udělat? To nevím,“ řekl například Jan Vochozka.

Taková zdánlivá maličkost totiž přináší další problémy. Firma zajišťující odvoz odpadu se totiž zpravidla ke kontejnerům nedostane a kvůli jednomu neukázněnému řidiči tak vznikají nepříjemnosti mnoha obyvatelům lokality.

„Svozový vůz funguje jako autobus s přesným jízdním řádem a my se prostě nemůžeme vracet zpět nebo čekat na odtahovou službu, která by špatně zaparkované auto odvezla,“ míní ředitel Služeb města Český Krumlov Pavel Turnhöfer.

Takovými prostoji rostou náklady a svoz odpadu se prodražuje. „Pravdou ale je, že nedávno nám jedna paní psala děkovný vzkaz za to, že se vůz pro kontejner vrátil, ale to bylo tím, že než objel sídliště, provinilec si auto přeparkoval jinam,“ dodal ředitel.

Dokonce už se také stalo, že jeden z řidičů toužících po zaparkování stůj co stůj, odtáhl kontejnery stranou na trávník a na jejich místo pak zaparkoval svého čtyřkolového miláčka.

„Město Český Krumlov nyní vyzývá všechny motoristy, aby respektovali dopravní značení a neparkovali svá vozidla před kontejnery s odpady,“ doplnila výčet reakcí včera mluvčí radnice Jitka Augustinová.