Ve středu to projednal a harmonogramem uvolnění podnikatelských a jiných činností i aktuální situací ohledně koronaviru ve městě se zabýval krizový štáb města Český Krumlov.

Jeho členové se dozvěděli, že v odlehčovací službě Za Soudem, kde byly zaznamenána infekce koronavirem, se situace zlepšuje. Z původně šesti nakažených klientů se tři klientu zcela vyléčili, další tři zůstávají však pozitivní, ale bez příznaků. Objekt odlehčovací služby je vydezinfikován.

Porodnice. Ilustrační foto.
Uvolnění přísných pravidel v nemocnici. Při porodu může být třetí osoba

Stálá pracovní skupina krizového štábu zajišťuje pro odlehčovací službu ochranný materiál. Získala darem 120 ochranných štítů, které předala praktickým lékařům, pracovníkům Služeb města Český Krumlov, městské policii a nemocnici. Zásobeny ochrannými prostředky jsou také čistírny odpadních vod. Prostředky dodal kraj, pracovní skupina štábu je distribuovala. Kraj rovněž dodal Službám města Český Krumlov respirátory FFP 2 pro lidi pracující v odpadovém hospodářství.

„Jinak město čeká na metodiku pro otevírání mateřských škol,“ informovala mluvčí města Český Krumlov Petra Nestávalová. „Předpokládá se, že 25. května se otevře 1. stupeň základních škol, přičemž docházka bude nepovinná. Druhý stupeň zůstane zavřený.“ Pořád zůstávají v pohotovosti Mateřská a Základní škola Za Nádražím pro děti pracovníků integrovaného záchranného systému a dalších institucí.

Lidé stále nezapomínají na ty, kteří jsou v tzv. "první linii". Na hraničních přechodech a státních hranicích obdarovali nejen policisty dobrým jídlem, nápoji, ale i rouškami.
Pendleři s návratem domů nespěchají

A od 20. dubna obnoví úřední hodiny Městský úřad. Klienti se ale budou muset na úřad objednávat, bude nastavený limit pro počet návštěvníků v budově, striktně budou dodržovány odstupy a používání dezinfekce. „Úředníci v naléhavých případech částečně obnoví místní šetření,“ doplnila Petra Nestávalová. „Nicméně budou omezeny osobní schůzky a porady ve velkém počtu účastníků. Jednání budou nadále probíhat prostřednictvím videokonferencí.“