Ta od Českého Krumlova každoročně získává k tomuto účelu provozní dotaci téměř 13 milionů korun.

Prodej českokrumlovského zimního stadionu soukromému investorovi českokrumlovští zastupitelé na svém lednovém zasedání 28. ledna neschválili.

"O koupi sportoviště projevil zájem jediný uchazeč, který městu za areál s vybavením a zázemím nabídl 15 milionůkorun," okomentovala mluvčí radnice Jitka Augustinová.

Investor předložil městu studii hokejové haly, stručný podnikatelský záměr i sportovní program. Jeho cílem bylo vybudovat ze zimního stadionu v Českém Krumlově sportovní centrum se zaměřením na lední hokej mládeže. Do stadionu plánoval investici ve výši 60 milionůkorun.

Záměr prodeje budovy zimního stadionu včetně příslušenství a pozemků schválili zastupitelé na listopadovém jednání. Minimální kupní cenu stanovili na horní hranici znaleckého posudku 15 milionů korun. Nabídky mohli zájemci podat do 5. ledna 2010.

Město Český Krumlov se problematikou stavu zimního stadionu a potřebných několikamilionových investic zabývá od povodní v roce 2002. Za posledních 10 let investovalo město do stadionu přes 40 milionů Kč. O vyhlášení záměru prodeje diskutují radní a zastupitelé od června 2008.