Ovšem viselo o pár metrů dál, na skleněných dveřích obecního úřadu a na všech obvyklých vývěskách. „Nic se nezměnilo, nic jsme nepochybili, ale chtěli jsme předejít případným zbytečným komplikacím, proto jsme raději zastupitelstvo svolali až po vyvěšení na úřední desce,“ doplnil k tomu kájovský starosta Bohumil Šíp.

V Kájově na postech starosty a jeho zástupce po čtvrtku zůstávají stejné tváře, neboť oba kandidáti dostali od voličů nejvíce hlasů.
Starostou Kájova je tedy Bohumil Šíp. Sdružení SNK – Nezávislí, jehož je Bohumil Šíp lídrem, získalo v komunálních volbách šest mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu. Tři mandáty patří SNK PRO KÁJOV, po dvou mandátech mají PRO OBEC KÁJOV a Otevřený Kájov. Po jednom mandátu pak KDU-ČSL a ODS.

Místostarostou Kájova je i nadále Daniel Vejvoda (SNK – Nezávislí).

Štěpán Bigas (vlevo) a Martin Soběslavský ze SOŠZ a SOU Český Krumlov.
Titul Truhlář roku zůstal v Českém Krumlově

Rada se ale pozměnila. Jejími dalšími členy jsou Leona Hradecká (SNK – Nezávislí), Jan Radimský a Jiří Slovák, oba ze sdružení PRO OBEC KÁJOV.

„Volbě předcházela koaliční jednání,“ přitakal Bohumil Šíp. Koalici tvoří vítězné SNK – Nezávislí a PRO OBEC KÁJOV.
Předsedou finančního výboru se tak stala Alena Kutláková z SNK – Nezávislí a kontrolnímu výboru šéfuje Pavel Jindra ze stejného sdružení.
V Kájově je nyní jako první na pořadu dne dokončit rekonstrukci úpravny vody. „Vyměňujeme technologii úpravy vody za novou. To by mělo být hotovo v tomto měsíci,“ upřesnil starosta.

Rozložení mandátů:
SNK – Nezávislí 6 mandátů
SNK PRO KÁJOV 3 mandáty
PRO OBEC KÁJOV 2 mandáty
Otevřený Kájov 2 mandáty
KDU-ČSL 1 mandát
ODS 1 mandát