„Jsme parta lidí, která jezdí s autíčky ´ercéčky´- modely,“ vysvětlil Martin Pöschl z Dubové u Přídolí, který pochází z Rojšína. „V Čechách se závody s monstry, což je nejoblíbenější hračka, protože jsou velké s obrovskými koly a v Americe je to veliká show, nikde nejezdí.“ Tak si tito nadšenci uspořádali závody v Rojšíně, kde k tomu našli příznivé podmínky. „Spíše takovou prezentační akci, show, karneval, není to úplně závod se vším všudy. Jezdí tady i děti, každý s tím, co má. Máme připravené dva druhy tratí,“ objasnil Martin Pöschl. „Na tuto show mnozí udělali auto v co nejbrutálnější podobě, aby udělali divákům radost. O nic jiného nejde – přijet, rozbít to a zase odjet,“ smál se.

Závodu se zúčastnilo několik desítek modelářů s atraktivními modely. Závody si krásně užili a ještě přitom vybrali finanční příspěvek pro léčbu čtyřletého Kryštůfka z jižních Čech, který trpí syndromem hypoplastického levého srdce.

Příkladem byla jeho vlastní rodina. Do závodů nastoupil Martin Pöschl a jeho dva synové s raketou či s černou rakví na kolečkách. „Tonda chtěl pohřebáka. Jenomže to byl problém,“ popisoval Martin Pöschl. „Nakonec se spokojil s tím, že bude mít mimoně v rakvi. Já zase chtěl růžového cadillaca, ten krásný stroj ze 60. let s těmi křídly dozadu. Syn na to, že to už můžu mít rovnou raketu. No, a když děti řeknou – tak musím. Mám tedy Rakeťáka. Zatím nikde nejezdil.“

Expediční model Mitsubishu pajero na podvozku CC 01 zase provětral Petr Dian z Křemže. „Já teprve začínám. Nemám auto zaměřené na rychlost, jenom na rekreační poježdění, jízdu na pohodu. K tomuto koníčku jsem se dostal v mládí a teď jsem se k němu zase vrátil.“

Jan Švec z Dolního Třebonína se závodu zúčastnil s dcerou. "Mám tu dvě autíčka. Věnuju se tomu asi čtyři roky, ale ne nijak závodně. Beru to jenom jako takovou srandu a odreagování, protože mě to baví," říkal. "Já tu mám terénní buginu."